Co słychać na południu Polski? Czwórka w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 14:11
Jak co tydzień wybraliśmy się z Mateuszem Kulikiem w Polskę - tym razem odwiedziliśmy Rzeszów. Dla jednych to stolica polskiej siatkówki, dla innych - dobra baza wypadowa w Bieszczady, a nawet idealne miejsce, by studiować lotnictwo. Tam także znajduje się siedziba Teatru Maska.
Audio
  • Które miejsca warto odwiedzić w Rzeszowie? (Hotspot/Czwórka)
Rynek w Rzeszowie
Rynek w RzeszowieFoto: Wikimedia Commons/Fot.Lowdown

schron przeciwatomowy Poznan 1200px Czworka.jpg
Atomowy Poznań, czyli tajna historia XX wieku

W programie zajrzeliśmy do rzeszowskiego teatru, który przygotowuje spektakle z kukłami w rolach głównych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. - Scena to miejsce w teatrze najważniejsze, ale nie jedyne, w którym bije jego serce. Są tu sale prób czytanych, czy sala baletowa, ale także pomieszczenia, w których przygotowujemy lalki i scenografię - opowiadała dyrektorka tej placówki Monika Szela. Jak tłumaczyła, każda z lalek podczas spektaklu prowadzona jest przez dwoje aktorów. - Jeden trzyma korpus i głowę, a drugi gra resztą lalki. Lalki są ciężkie, a spektakle trwają ponad godzinę - mówiła Szela.


mazowsze 1200.jpg
"Drewniane Mazowsze". Obiekty ciągle do odkrycia

W audycji "Hotspot" zwiedziliśmy zaplecze Teatru Maska i poznaliśmy pracę tamtejszych aktorów od kuchni, ale także działaljące przy nim Muzeum Teatru Lalek. Spacerowaliśmy także uwielbianą przez turystów podziemną trasą, która znajduje się pod rzeszowskim rynkiem.

Posłuchaj także audycja "Hotspot" 15.07.2017, godz. 16.05 <<<

Zobacz więcej: Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotował: Jakub Jamrozek

Data emisji: 15.07.2017

Godzina emisji: 17.05

kd/mk

Czytaj także

Łódź - tropem murali i rewitalizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 15:47
Z roku na rok Łódź pięknieje, dziś to nie tylko miasto tkanin i wielkich fabryk, ale także wspaniałe przykłady rewitalizacji, fascynujące planetarium czy murale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaszuby - kierunek na podróżniczej mapie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 17:23
Miłośnicy tych terenów twierdzą, że właśnie tam zobaczymy najpiękniejsze pejzaże, soczysto zielone łąki, pola kwitnącego łubinu, gryki i rzepaku, jeziora z krystalicznie czysta wodą, zachowaną oryginalną architekturę i niezwykłych mieszkańców dbających o kulturę i historię regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże po Polsce. Wędrujemy po Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 08:00
- Mazowsze nie ma gór ani dostępu do morza, jednak jest tu wiele świetnych miejsc i ciekawych zakątków, które warto odwiedzić. Wystarczy wyjechać poza miasto, by znaleźć się w zupełnie innym świecie - przekonywał w Czwórce Paweł Cukrowski z samorządu wojewódzkiego.
rozwiń zwiń