Uchodźcy z Libanu i Jordanii - przed czym uciekają?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 08:11
W pierwszą sobotę maja przenieśliśmy się do egzotycznych krajów. Ale nie tych, do których turystów przyciągają bogate kurorty, ale tych, których mieszkańcy cierpią przemoc, prześladowania, nie mają środków do życia, ani dostępu do opieki medycznej.
Audio
  • Eksperci o życiu i problemach osób, uciekających m.in. z Syrii i Libanu (W dobrych zawodach/Czwórka)
O sytuacji w Syrii będziemy rozmawiać w Czwórce
O sytuacji w Syrii będziemy rozmawiać w CzwórceFoto: Pixabay.com/Public Domain

W Czwórce zagościła m.in. Marta Iwaniec, która niedawno wróciła z podróży do Libanu i Jordanii i opowiadała, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy tych krajów. Pojechała tam, by na własne oczy zobaczyć trudy ich życia, a wróciła zachwycona gościnnością i urzeczona pięknem ich ojczyzn. - Liban jest po wyczerpujących wojnach, w trudnej sytuacji politycznej. A tymczasem wziął na siebie jednak także największy ciężar pomocy uchodźcom, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i powierzchnię kraju - mówiła w Czwórce.

W audycji rozmawialiśmy o tym, jak w tym kraju wygląda życie chrześcijańskich uchodźców. - Ci ludzie walczą tam o przetrwanie: szukają pracy, mieszkań - mówił Leszek Osieczko z Open Doors. Wypowiadał się także Nagy Khoury, sekretarz generalny stowarzyszenia działającego na rzecz dialogu Chrześcijaństwa i Islamu w Libanie.

***

Tytuł audycji: W dobrych zawodach

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Marta Titaniec (kierowniczka projektów zagranicznych Caritas Polska), Leszek Osieczko (organizacja Open Doors)

Data emisji: 7.05.2016

Godzina emisji: 7.00

kd/kul

Czytaj także

Pokora - daje siłę czy czyni życiowym fajtłapą?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:24
Pokora to niezwykle cenna i rzadka cecha twierdzą psychologowie. Warto ją w sobie rozwijać i chronić, bo dobrze wpływa na nasze relacje i chroni nas przed stresem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co czeka wolontariuszy?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:40
Nieodpłatne pomaganie innym to bardzo często ważny punkt w CV. A jakie cele przyświecają wolontariuszom, pracującym przy ŚDM?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak przygotowuje się Białystok?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 10:53
Promocja kultury polskiej, regionu białostockiego, ale także rodzimych marek podczas ŚDM - o tym rozmawialiśmy w audycji "Kierunek Kraków".
rozwiń zwiń