"Rola Barabasza zmieniła moje życie"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 13:31
Pietro Sarubbi, włoski aktor, nawrócił się po roli w filmie "Pasja" Mela Gibsona. O swojej przemianie opowiada w Czwórce.
Audio
  • Pietro Sarubbi opowiada o roli w filmie "Pasja" Mela Gibsona i o swoim nawróceniu (Czwórka)
Pietro Sarubbi jako Barabasz w Pasji Mela Gibsona
Pietro Sarubbi jako Barabasz w "Pasji" Mela GibsonaFoto: kadr z filmu

Pietro Sarubbi jest bardzo znanym włoskim aktorem. Po roli w filmie "Kapitan Corelli" (8 Oscarów) został zauważony przez Mela Gibsona, który zaproponował mu rolę w swoim obrazie.

- Ja zawsze grałem złe charaktery. Myślałem, że ten nowy film Gibsona to będzie "Naga broń 5". Nie wyobrażałem sobie, bym mógł zagrać w jakimś filmie związanym z Męką Chrystusa, bo wtedy byłem bardzo daleko od Kościoła - mówi Pietro Sarubbi. - Jak się dowiedziałem, że będzie to "Pasja", zacząłem pytać moich bliskich o religię, Ewangelie, ważne postaci. Mel Gibson zaproponował włoskiemu aktorowi rolę Barabasza, z czego Sarubbi nie był zadowolony. Zależało mu na poważniejszych rolach, na których można zarobić większe pieniądze.

- Reżyser wytłumaczył mi, że najważniejsze w tym filmie nie będą słowa, tylko to, co się stanie między oczami postaci, w ich spojrzeniach - wyjaśnia gość Czwórki. Praca nad "Pasją" trwała bardzo długo, jedna scena bywała nagrywana nawet 3 tygodnie. Pietro Sarubbi zdradza, że podczas pierwszej próby jego sceny zauważył ogromną dobroć i miłość w oczach aktora wcielającego się w postać Jezusa. To wyjątkowe spojrzenie nie zdarzyło się nigdy więcej, mimo że było mnostwo dubli
- Po tym doświadczeniu stało się ze mną coś dziwnego, nie mogłem spać, bałem się ciemności. Nie mogłem zrozumieć... Dopiero po kilku rozmowach z księżmi i lekturach książek zacząłem pojmować, co stało się w moim życiu. Od tamtego momentu zmieniło się wszystko - opowiada Sarubbi w Czwórce.

Aktor wrócił na łono Kościoła, zaczął chodzić do kościoła, wziął ślub, ochrzcił dzieci. O swoim nawróceniu napisał książkę, która została przetłumaczona na język polski i ukazała się pod tytułem "Od Barabasza do Jezusa. Nawrócony jednym spojrzeniem". Więcej o tej publikacji i nawróceniu Pietro Sarubbi dowiesz się, słuchając załączonej audycji "W dobrych zawodach", której gośćmi byli włoski aktor i ks. Maciej Makuła z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Ks.
Ks. Maciej Makuła z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, Pietro Sarubbi i Marcin Witan /fot. Sylwia Sułkowska
Zobacz więcej na temat: Czwórka religia wiara

Czytaj także

Egoizm ma podłoże genetyczne?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 16:02
Tego podobno nie można się nauczyć. Jesteśmy egoistami, albo nie. Zdania ekspertów są jednak podzielone. – Ta sfera jest tak naprawdę bardzo mało zbadana, bo zachowań, czy upodobań nie da się niczym zmierzyć – mówi prof. Ewa Bartnik, genetyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko też człowiek. Jakie ma prawa?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 18:00
Czy do Rzecznika Praw Dziecka naprawdę piszą dzieci? Okazuje się, że tak. I to z problemami różnego kalibru – od zbyt krótkiej wieczorynki, po domową przemoc. – Oczywiście, że przed nami jeszcze długa droga, bo wiele jest do zrobienia - mówi w Czwórce Marek Michalak. – Ale jest coraz lepiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Kobus-Olej i trzy żywioły podróżników

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 14:00
– Podróżować może każdy. Jeśli ma się marzenia, to nic nas nie ogranicza – mówi w Czwówce Anna Kobus-Olej, podróżniczka i autorka wielu nagradzanych książek. – możemy być gdzie chcemy i żyć tam w taki sposób, w jaki chcemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre logo sprzeda Twoją firmę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 18:30
Logo to element komunikacji wizualnej, dzięki któremu konsument zapamiętuje, a potem rozpoznaje markę. Jak skonstruować znak, który na długo zostanie w naszej głowie? Tajemnicę rozszyfrowała ekipa "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń