X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy piraci – prawdziwi twardziele

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 18:27
Kaszubski Kaper, mistrzostwa drwali, Bieg Katorżniczy, czy wszelkiego rodzaju testy wytrzymałościowe – Polaków stać na wiele. Zobacz, gdzie możesz sprawdzić granice własnej wytrzymałości.
Audio
  • Rozmowa z mjr. Arkadiuszem Kupsem
  • Co trzeba zrobić, by dać radę? - rozmowa z Rafałem Górskim, który ukończył pierwszą edycję "Kaszubkiego Kapra"
  • Rozmowa z Łukaszem Kotlarkiem i Pawłem Supernatem, którzy zajmują się szkoleniami, m. in. żołnierzy
  • Jak podnieść wydolność swojego organizmu? - materiały reporterów Czwórki

"Kaszubski Kaper" to ekstremalny rajd, który po raz pierwszy rozegrano w ubiegłym roku. Trzeba było się wspinać, wiosłować, strzelać, pokonać ponad 100 m bagien, a potem brodzić w morzu – a wszystko na dystansie 45 km. W tym roku do pokonania śmiałkowie będą mieli aż - bagatela - 56 km. – Z tego 3 km w wodzie, 100 m pływania w umundurowaniu, kilometr wiosłowania, strzelanie i pokonywanie bagien, a wszystko w pasie, gdzie ponad 200 lat temu polskiego wybrzeża strzegli kaprzy – tłumaczy w Czwórce mjr Arkadiusz Kups, organizator imprezy.

Zdaniem gościa "Hyde Parku", to właśnie śmiałkowie, zamieszkujący dawniej tamte tereny - byli polskimi piratami. – W okolicach Pucka, czy Władysławowa łupili flotę duńską i szwedzką, a także strzegli polskiego wybrzeża – opowiada mjr Kups. – Swego czasu bowiem polskie wybrzeże było bardzo wąskie, w Pucku stworzono więc twierdzę, port wojenny, gdzie miejscowi rybacy, wspomagani przez różnych obieżyświatów, budowali swoje jednostki kaperskie.

Żeby zostać takim kaprem trzeba było się szkolić i mieć predyspozycje. Dziś polscy piraci, zamiast grabić Szwecję i łupić duńskie żaglowce, sprawdzają granice ludzkich wytrzymałości w rajdach i na różnego rodzaju wyprawach. Posłuchaj rozmów z gośćmi "Hyde Parku", z nich dowiesz się o kolejnych tego typu imprezach i o tym, jak się do nich przygotować, a potem sprawdź, czy z którejkolwiek z nich potrafiłbyś wyjść cało.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szemrane miejsca w Polsce i na świecie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 09:00
Które miejsca na mapie Polski i świata słyną z ciemnych zaułków, niebezpiecznych zakamarków oraz patologicznych mieszkańców?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otworzyliśmy sezon rowerowy na... BMX-ach

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 08:35
Piękna wiosna motywuje, by sprzed telewizora przenieść się na świeże powietrze i pojeździć na rowerze. A jeśli rower, to BMX, zwłaszcza, że w Warszawie zorganizowano mega imprezę, czyli BMX Day. Oczywiście pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Galiński i jego pasja: nie tylko świąteczne hodowanie kur

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 18:00
Ko koo kooo w "Hyde Parku", czyli kury bez tajemnic... Tym razem Piotr Galiński, zamiast uczyć nas tańca, opowiedział o kurach. I to tych ozdobnych! Okazuje się bowiem, że znany choreograf jest zapalonym hodowcą tych przeuroczych zwierząt.
rozwiń zwiń