Koncert Molesta Ewenement w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 10:00
Znana hip-hopowa formacja gościła już w studiu Czwórki w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zapraszamy Was do ponownego wysłuchania koncertu i do obejrzenia wyjątkowej galerii zdjęć z tego wydarzenia!
Audio
Molesta - koncert w Czwórce
Molesta - koncert w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Warszawski zespół Molesta Ewenement powstał w 1995 r. z inicjatywy raperów Pawła Włodkowskiego (Włodiego) i Piotra Więcławskiego - Vienia.

Pierwsza płyta grupy - "Skandals" (1998) - zapoczątkowała w Polsce nową erę tzw. surowego rapu z przesłaniem. Rok później ukazał się album "Molesta Ewenement", a niedługo potem do zespołu dołączyły dwie osoby: Pele i Wilku, co zaowocowało krążkiem "Taka płyta" (2000) nagranym już jako kwartet.

Kolejną propozycją dla fanów Molesty Ewenement był album "Radio 5gfm", wydany w 2001 roku. Składanka zapoczątkowała nowe kierunki w historii grupy: Włodi nagrał solowy album; powstał także nowy dwuosobowy projekt - Vienio&Pele. W tym czasie płyta "Skandal" osiągnęła status Złotej Płyty.

Po okresie solowych projektów, w 2006 roku zespół wznowił wspólną działalność i nagrał kolejny album, zatytułowany "Nigdy nie mów nigdy".

W 2008 roku ukazała się szósta płyta - "Molesta + kumple", na której gościnnie pojawiła się czołówka polskiej sceny hip hopowej: O.S.T.R., Kosi, Ero i Eldo, i która osiągnęła status Złotej Płyty. Rok później z okazji 15-lecia zespołu ukazał się koncertowy krążek "Live! in Fonobar".

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu formacji Molesta Ewenement z "Ministerstwo Dźwięku", a także oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia.  Audycja startuje w każdą sobotę już o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Czytaj także

Piotr Rogucki wystąpił w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 15:00
Piotr Rogucki wraz z zespołem stawił się w "Ministerstwie Dźwięku"! Zobaczcie ich ponad czterdziestominutowy koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Frenchmana na antenie Czwórki (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:15
Znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity (Marika/ABselektOR/Frenchman) i Jamal, Frenchman wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika zaśpiewała w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:00
To jedna z najważniejszych reprezentantek chilloutowego nurtu w polskiej elektronice. W Czwórce artystka zaprezentowała materiał ze swojej ostatniej płyty "Lovefinder".
rozwiń zwiń