Koncert Frenchmana na antenie Czwórki (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:15
Znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity (Marika/ABselektOR/Frenchman) i Jamal, Frenchman wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku".
Audio


Frenchman - pół Polak, pół Francuz, urodzony w Afryce, gdzie spędził 14 lat swojego dzieciństwa. Przez ponad 14 lat na scenie, wychował się razem z polskim hip-hopem od jego narodzin. Już w 1997 roku zdążył zarejestrować swoją pierwszą francuską zwrotkę w kawałku pt. "The street style filozophy" składu Filoz-off. Później udzielił głosu na składance AXE SOUNDSYSTEM wydanej w 2002 r. Kolejny rozdział w historii wokalisty to Jamal i wydana w 2008 roku płyta pt. "Urban discotheque".

W 2009 r. postanowił wydać solową płytę i tym samym rozstał się z zespołem Jamal.
Wreszcie w 2011 roku ukazała się pierwsza w pełni przez niego wyprodukowana płyta pt. "Świadectwo". Za całą warstwę muzyczną i liryczną, wraz ze skreczami, odpowiedzialny jest on sam. Tematy poruszone na płycie są owocem długich przemyśleń i głębokiego nawrócenia; są świadomym przesłaniem odnośnie duchowości, problemów życia codziennego, a także niuansów polskiej sceny muzycznej i rodzimego showbiznesu. Wiele z utworów podanych jest w estetyce brzmień, które z miejsca można uznać za stuprocentowe przeboje. Lista gości udzielających się na albumie jest imponująca: Marika, Abradab, O.S.T.R., Gural, Proceente, HiFi Banda. Album, wydany w formie podwójnego digipacka, zawiera jako bonus BLENDTAPE "Blend-a-Mix", który jest rezultatem udanej współpracy FRENCHMANA aka DJ LIFESAVER z DJ HEN'EM i muzycznie nawiązuje do lat 80. i 90.

Prawa autorskie do pierwszego singla pt. "Będzie lepiej" z gościnnym udziałem Hifi Bandy przeznaczone zostały na Program "Skrzydła" Caritas. Premiera radiowa miała miejsce już 6 grudnia 2010 roku na antenie radiowej CZWÓRKI, która objęła płytę swoim patronatem.

Czytaj także

FRENCHMAN feat. HIFI BANDA – "Będzie lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 15:52
Wpływy z praw autorskich do utworu wesprą "Skrzydła" – akcję pomocy dzieciom z ubogich rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świadectwo" Frenczmana

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 10:00
- Dostałem podczas modlitwy wstawienniczej takie słowa „Idź do młodych i powiedz im, że nie ma Boga tam gdzie go szukają” – tak Frenczman wyjaśnia charakter swojej nowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama Selita w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 08:34
Na naszej antenie warszawski zespół promował piosenki z debiutanckiej płyty "3,2,1...!".
rozwiń zwiń