Wintercamp - ekstremalna zimowa przygoda w górach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 12:40
- To dobra oferta dla tych, którzy chcą się nauczyć, jak obcować zimą z górami - zapowiada Maciej Przywecki z Polish Outdoor Group, organizator biwaku Wintercamp.
Audio
  • Maciej Przywecki, organizator Wintercamp, i Rafał Wyszyński, alpinista, podróżnik, opowiadają o zimowych biwakach (Co was kręci/Czwórka)
Wintercamp to biwak z prawdziwego zdarzenia...
Wintercamp to biwak z prawdziwego zdarzenia...Foto: Glow Images/East News

Goście Hanny Dołęgowskiej zapowiadają w "Co was kręci" siódmą edycję zimowego biwaku, który łączy obóz zimowy z warsztatami na temat bezpieczeństwa w górach.

"Biwak zimą?!" - mógłby ktoś zapytać? Otóż tak! Wintercamp to prawdziwy biwak - z noclegami pod namiotami i ekscytującym czasem na świeżym, górskim powietrzu. - Podczas zajęć, które prowadzimy, można się dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie spędzić noc biwakując zimą w górach - tłumaczy alpinista i doroczny uczestnik Wintercamp Rafał Wyszyński.

Czy w planach będzie też budowanie... igloo? Czy uczestnik biwaku musi przed wyjazdem zainwestować w specjalistyczny sprzęt? Odpowiedzi znajdziecie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Maciej Przywecki (Polish Outdoor Group, organizator Wintercamp), Rafał Wyszyński (alpinista, podróżnik, płetwonurek i członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 11.00

fbi/pj

Czytaj także

Ekstremalne wyprawy: dwoje ludzi i pies w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:16
Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski i suczka Diuna, rasy wilczak czechosłowacki, nazywają siebie wilczą rodziną. W tym roku przeszli razem w Himalajach 500 kilometrów. - Zwiedzanie świata z psem jest ciekawsze - mówią podróżnicy. - Zawsze dużo się dzieje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antarktyka - podwodne zauroczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 18:45
Bartosz Stróżyński ma słabość do nieodkrytych przestrzeni. Tak powstał album "AntArktyka. Podwodne zauroczenie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczeństwo w górach. Co musisz wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 13:21
W niedzielę zaprosimy Was na obóz WinterCamp, dzięki któremu poznacie zasady zachowania bezpieczeństwa na górskich szlakach.
rozwiń zwiń