Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:28
Adrian Smardz, założyciel Anonimowych Alternatywnych Filmów i snowboardzista, zajął się filmowaniem i montażem, gdy po kontuzji przez pewien czas nie mógł wyjść na stok. – Nie trzeba sprzętu, liczy się kreatywność i dobre chęci – mówił w Czwórce.
Audio
  • Adrian Smardz opowiada o technikach tworzenia i montowania filmów sportowych (Co Was Kręci/Czwórka)
Jibbing to technika jazdy na snowboardzie należąca do freestyleu. Polega na jeździe po wszystkim co jest tworem sztucznym, czyli stworzonym przez człowieka, np.: po poręczach, czy skrzyniach
Jibbing to technika jazdy na snowboardzie należąca do freestyle'u. Polega na jeździe po wszystkim co jest tworem sztucznym, czyli stworzonym przez człowieka, np.: po poręczach, czy skrzyniachFoto: Pixabay.com/Public Domain

W programie tłumaczył m.in. od czego zacząć kompletować sprzęt, by nie wydać majątku, a jednocześnie móc nagrywać dobre filmy. - Polecam zacząć zakupy od "rączki", czyli uchwytu i szerokiego obiektywu, najczęściej "rybiego oka", które "widzi" w promieniu 180 stopni - mówił ekspert. - Dopiero potem statyw, czy naramienne mocowanie aparatu. Na rynku znajdziemy mnóstwo akcesoriów do stabilizacji aparatu czy kamery - dodał.

W rozmowie z Czwórką tłumaczył, jak nagrać dobry sportowy film i przekonywał, że przy odrobinie kreatywności i śniegu da się to zrobić nawet… telefonem komórkowym, ale mówił także, jak przygotować się do zimowego szaleństwa, zanim jeszcze wyjedziemy na stok.

Z Adrianem Smardzem spotkaliśmy się podczas GO*POW Snowboard Festival pod patronatem Czwórki <<<

***

Tytuł audycji: "Co Was kręci?"

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Data emisji: 25.12.2016

Godzina emisji: 11.08

kd/mz


Czytaj także

GO*POW. Różne płaszczyzny snowboardu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 14:09
- W snowboardzie najważniejsze jest wspólne jeżdżenie w górach. Wokół tego zebrało się jednak dużo innych rzeczy - przede wszystkim ogromna wiedza dotycząca jazdy - mówił w Czwórce Marcin Jellinek, szef i pomysłodawca imprezy GO*POW Snowboard Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

GO*POW. Snowboardziści powitali zimę na trampolinach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:15
- Symbolicznie rozpoczęliśmy sezon we wrocławskim Parku Trampolin. Uważam, że ta lokalizacja jest dużym atutem tegorocznej edycji - mówi Marcin Jellinek, pomysłodawca i organizator imprezy GO*POW.
rozwiń zwiń