X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Góry są nieobliczalne". Co powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 15:49
- Trudne warunki w górach się zdarzają i będą się zdarzać. Dlatego ważna jest edukacja, wiedza, jak sobie wówczas poradzić i pomóc innym - mówili przewodnicy górscy Michał Pluta, Marek Paleski, współorganizatorzy Kursu Przewodników Górskich na Uniwersytecie Warszawskim. 
Audio
  • Co warto wiedzieć wybierając się w góry? Rozmowa z Michałem Plutą i, Markiem Paleskim (Co Was kręci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ michelangeloop

góry turysta mapa 1200.jpg
Polak w górach. "Drogi sprzęt i totalna niewiedza"

- Nieprzyjemne przygody zwykle wynikają z niewiedzy osób wybierających się w góry. Często turyści lekceważą przepisy, nie mają także świadomości własnej kondycji. Wydaje im się, że w polskich Tatrach, gdzie wszystkie szlaki są oznakowane, chodzenie po górach nie jest trudne. Nic bardziej mylnego. Dlatego istotne jest, by uświadamiać ludzi, edukować ich - tłumaczył Michał Pluta. A jak przekonywał Marek Paleski, wiedzę należy zdobywać stopniowo, wraz z doświadczeniem. - Jedna rzecz to umieć zadbać o własne bezpieczeństwo, a kolejna to poradzić sobie z prowadzeniem i z zadbaniem o potrzeby grupy, w której mogą znaleźć się osoby będące w górach po raz pierwszy - tłumaczył ekspert.

Dlatego na Uniwersytecie Warszawskim organizowany jest Kurs Przewodników Górskich, dzięki któremu wszyscy chętni mogą zdobyć wiedzę m.in. o tym, jak radzić sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Co jeszcze będzie działo się podczas kursu i kto może, a kto powinien wziąć w nim udział? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Posłuchaj nagrania całej audycji "Co Was kręci", 8.10.2017, godz. 11.05 <<<


W studiu Czwórki Prowadzący audycję wraz z gośćmi w studiu Czwórki

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Gość: Michał Pluta, Marek Paleski (przewodnicy górscy, Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 11.05

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erling Kagge. Podróżujący filozof i ekstremalna cisza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:08
Erling Kagge jako pierwszy człowiek na Ziemi dotarł samotnie na biegun południowy, zdobył Mount Everest, biegun północny i dwukrotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Podróże skłoniły go do studiowania filozofii, a "Cisza" jest jego pierwszą książką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dive Spot Warsaw, czyli nurkowanie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:40
Szklany kontener wypełniony wodą, do którego mogą wskoczyć dosłownie wszyscy, a przede wszystkim ci, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem. Punkt zlokalizowano na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego w Warszawie. - Zaaranżowaliśmy sportowo kawałek przestrzeni nad Wisłą na terenie Placu Zabaw - mówi Darek Dyga, właściciel Dive Spotu.   
rozwiń zwiń