Gosia Rdest - "Szybka jak błyskawica"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 11:26
Gościem "Co Was Kręci" była Gosia Rdest, która spektakularnie rozpoczęła nowy sezon wyścigów samochodowych w klasie GT4.
Audio
  • Gosia Rdest o tegorocznym sezonie GT4 (Co Was Kręci?/Czwórka)
Mateusz Fusiarz, Gosia Rdest, Hanna Dołęgowska
Mateusz Fusiarz, Gosia Rdest, Hanna DołęgowskaFoto: czwórka

Swoją przygodę w motoryzacji zaczynała na torach kartingowych. Stamtąd trafiła do Formuły BMW Talent Cup i Formule 4 w Wielkiej Brytanii. Od pięciu lat triumfuje w kategorii samochodów turystycznych. 

Gosia Rdest W styczniu w Dubaju jechałam w zespole Phoenix Racing. I udało się! Wygraliśmy w klasie w klasie GT4!

W styczniowym, 24-godzinny wyścigu w Dubaju była wraz z zespołem Phoenix Racing najlepsza w swojej klasie. - Pięć lat doświadczenia za mną. Przez ten czas poznałam i nauczyłam się samochodów turystycznych, teraz ścigam się w klasie GT - mówiła. Dla zawodniczki to duża zmiana. Do tej pory poruszała się w samochodach klasy TT, ale w "Co Was Kręci?" przekonywała, że szybko przekonała się do nowego modelu. - Od jakiegoś czasu jestem już za kierownicą R8-ki i muszę przyznać, że naprawdę dogadałam się z samochodem. Całkowicie odpowiada mojemu stylowi jazdy - tłumaczyła.

Dzięki świetnemu występowi w Dubaju otrzymała zaproszenie do Stanów Zjednoczonych. Tam wystartowała na legendarnym torze Daytona International Speedway w pierwszym w historii zawodów żeńskim zespole, w duecie z Amerykanką Ashley Freiberg. - Do tej pory nie miałam szansy ścigać się w jednym teamie z kobietą. Miałam obawy czy dogadam się z dziewczyną i czy połączy nas podobne podejście do sportu. Na szczęście zaangażowanie i doświadczenie Ashley sprawiło, że nie miałyśmy żadnych problemów komunikacyjnych - opowiadała. 

O kalendarzu sportowych imprez, w których weźmie udział w tym roku, doskonałym rozpoczęciu sezonu oraz kolejnych wyzwaniach rozmawialiśmy z kierowcą wyścigów samochodowych Gosią Rdest. 

W drugiej części audycji rozmawialiśmy także z Margitą Ślizowską, która opowiedziała o tym, dlaczego nurkowanie kobiet jest inne. Zapraszamy od wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Gość: Gosia Rdest (kierowca wyścigowy)

Data emisji: 4.03.2018

Godzina emisji: 11.05

ac

Czytaj także

Koło Gospodyń Wiejskich na off-roadowym szlaku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 13:00
Marta Daniło, Karolina Fiszlak i Zuzanna Sawaryn od lat organizują rajdy po bezdrożach pod hasłem "Kobiety na traktory", które odbywają się w centralnej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aron Domżała. Jak zostać mistrzem świata w ciągu dwóch lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:18
Aron Domżała to 28-letni kierowca rajdowy, i już zdobywca Pucharu Świata FIA w wyścigach terenowych. - Zawsze lubiłem sporty ekstremalne, lubiłem się ścigać i nie bałem się takich rzeczy - opowiadał w Czwórce mistrz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Barbórka coraz bliżej. Rozmowa z Kajetanem Kajetanowiczem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 20:44
– Rajd Barbórka jest magiczny. To nie jest „ściema” – mówił w Polskim Radiu 24 Kajetan Kajetanowicz, który wygrywał imprezę w czterech ostatnich latach. Tegoroczny start już 2 grudnia, w sobotę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gosia Rdest - wiatr we włosach… i w kasku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 13:37
Od najmłodszych lat wiedziała, że chce zajmować się sportem motorowym. Swoją karierę rozpoczęła, podobnie, jak Robert Kubica, od kartingów, a dziś na koncie ma tytuł mistrza Polski, brała też udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar. "Jedyny taki wyścig na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 14:30
6 stycznia wystartuje jubileuszowa edycja Rajdu Dakar. - Wracamy w końcu do Peru, a tam bardzo przyjemnie się jeździ. Są bardzo trudne wydmy piaskowe i takie odcinki, na których nie będzie nic więcej tylko piasek. Tego brakowało mi w poprzednich latach - opowiada Tom Colsoul, pilot Jakuba Przygońskiego.
rozwiń zwiń