Gdy jesień za oknem, szykuj się na snowboard

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 11:30
- Zima zbliża się dużymi krokami, mam nadzieję, że duże opady śniegu nas zaskoczą – mówi Michał "Brelok" Ligocki, trzykrotny olimpijczyk, instruktor jazdy na snowboardzie, organizator Brelok Banked Slalom. - Jeśli lubimy aktywność zimą w górach, to warto się do sezonu przygotować - podkreśla.
Ekipa na stoku :) 2019 rok
Ekipa na stoku :) 2019 rokFoto: Monika Dżaman/mat. pras.
crossfit ćwiczenia 1000x667.jpg
Trening atlety. Liczy się technika i cierpliwość

Michał "Brelok" Ligocki w swojej konkurencji snowboardowej, czyli halfpipe, należał do światowej czołówki, zwyciężał m.in. w zawodach pucharu świata we Włoszech w 2010 roku. W Czwórce zachęca, by zadbać o trening już dziś, bo to ostatni dzwonek, by wziąć się za siebie.


Posłuchaj
13:23 czwórka co was kręci 31.10.2021.mp3 Michał "Brelok" Ligocki podpowiada, jak przygotować się do sezonu snowboardowego i zaprasza na Brelok Banked Slalom (Co Was Kręci/Czwórka)

 

- Każdy z nas ma ograniczoną liczbę dni zimowej laby, więc dobrze by było wykorzystać je na maksa. Wcześniejsze ćwiczenia, treningi pozwolą nam jeździć na stoku od rana nawet do 22 - przekonuje. - Warto się wzmocnić, bo mięśnie to nasz naturalny pancerz, zabezpieczają nas przed kontuzją - dodaje.

W Warszawie snowboardziści spotykają się na Górce Szczęśliwickiej, gdzie już dziś mogą jeździć na snowboardzie. - Potrzebny nam igielit, wyobraźnia, zajawka - i można jeździć cały sezon - mówi gość Czwórki. - Minicentrum treningowe każdy może sobie stworzyć we własnym zakresie. W górach, obok swojego domu, mam minisnowpark w ogródku. Wystarczy igielit, woda i płyn do mycia naczyń. Dzięki temu możemy się świetnie bawić. Jedna mała przeszkoda, jedna mała skocznia sprawiają, że nasza kreatywność się rozwija.

Świetnym miejscem do treningów są też hale pełne trampolin. - Tam uczymy się panować nad swoim ciałem, gdy upadamy, unosimy się. To bezpieczne przestrzenie - mówi trener.
Okazuje się, że nasze mieszkanie też może być świetnym miejscem na trening. - Wszystko można osiągnąć w domu na macie, ćwicząc ciężarem własnego ciała - mówi Brelok. - Warto skontrolować swoją wagę, nadwaga nie jest wskazana, bo obciąża stawy i kręgosłup. Warto wzmocnić nogi, wzmocnić kolana, plecy, brzuch. Polecam ćwiczenia w podporach, w zwisach. Należy pamiętać o rozciąganiu – by zakres ruchu w naszych stawach był pełny – dodaje.
Michał Ligocki zwraca też uwagę na rozciąganie po zejściu ze stoku.

Sportami wspomagającymi snowboardzistów są też pływanie, rower czy jazda na rolkach.

Posłuchaj także:

Gość Czwórki zaprasza też na Brelok Banked Slalom, zawody snowboardowe, podczas których zawodnicy w luźnej i przyjacielskiej atmosferze ścigają się po torze pełnym band, muld i innych ciekawych przeszkód.

Data Brelok Banked Slalom 2022 jest już znana - to 12 i 13 marca 2022. Jak zwykle patronat nad imprezą objęła Czwórka.

To już kolejna edycja tej imprezy w Beskidach, na Czarnym Groniu. To supermiejsce na zawody - podkreśla organizator. - W 2021 roku wystartowało u nas 300 zawodników. Mamy świetny tor, który nie jest trudny. Jeżdżą u nas młodzi, amatorzy i olimpijczycy. Co roku staramy się robić najlepszą imprezę - zaprasza.

***


Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Michał Ligocki (Brelok Banked Slalom)

Data emisji: 31.10.2021

Godzina emisji: 11.40

pj

Czytaj także

Wybierasz się na narty? Ćwicz już dziś

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 14:00
- Mocno wierząc, że zima się nam uda, że spadnie śnieg, że ośrodki, hotele będą działać normalnie, to warto być gotowym na wypad w góry, na narty, na snowboard - mówi Michał "Brelok" Ligocki, olimpijczyk, trener. - Warto się do tego przygotować i dobrze zacząć już teraz - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. "Zawody, ale i dobra zabawa"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 12:21
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu - Brelok Banked Slalom to wydarzenie, nad którym Czwórka już po raz kolejny objęła patronat medialny.
rozwiń zwiń