Puchar Europy FIS i mistrzostwa we freeskiingu. Co działo się w Białce Tatrzańskiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 13:05
- W ten weekend mamy tu światową czołówkę dziwaków, co zamiast po stoku normalnie zjeżdżać, to się kręcą, skaczą i zaprzeczają prawom grawitacji - śmieje się Darek Galica, gospodarz Zawodów Pucharu Europy FIS i Mistrzostw Polski we Freeskiingu w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.
Audio
  • Zawody Pucharu Europy FIS i Mistrzostwa Polski we Freeskiingu - relacja, część 1 (Sobotologia/Czwórka)
  • Zawody Pucharu Europy FIS i Mistrzostwa Polski we Freeskiingu - relacja, część 2 (Sobotologia/Czwórka)
  • Patryk Kuniszewicz o zimowym spektaklu na Kotelnicy (W to mi graj/Czwórka0
  • Norbert Michalak podsumowuje mistrzowski weekend w Białce Tatrzańskiej (Co Was Kręci/Czwórka)
Zawody Pucharu Europy FIS i Mistrzostwa Polski we Freeskiingu - Białka Tatrzańska 2020
Zawody Pucharu Europy FIS i Mistrzostwa Polski we Freeskiingu - Białka Tatrzańska 2020Foto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

ZOBACZ WIĘCEJ PlanAirowe audycje Czwórki >>>

Na skoczni w Kotelnicy Białczańskiej zaprezentowało się ponad 100 zawodników z 18 krajów świata, m.in. z Austrii, Chorwacji, Finlandii, Litwy, Polski, Rosji, Serbii, Ukrainy i Włoch. Wśród snowboardzistów triumfował Litwin Motiejus Morauskas. Czech Kristian Salac, zwycięzca piątkowych kwalifikacji uplasował się na drugiej lokacie. Trzeci był Dante Brcic z Chorwacji. Katarzyna Rusin, jedyna spośród wszystkich reprezentantów Polski, która awansowała do finału zawodów była najlepsza wśród snowboardzistek. 

Wśród narciarzy najlepsi okazali się Dmitri Mulendeev z Rosji, Emil Granbom ze Szwecji i Fin Mikka Virkki. Wśród kobiet triumfowała Lena Prusakova z Rosji.

W ramach imprezy rozegrane zostały także Mistrzostwa Polskie we Freeskiingu. W tym roku tytuł powędrował do Janka Burkiewicza.

Narciarze i snowboardziści walczyli m.in. w widowiskowej konkurencji Big Air. A rowerzyści na specjalnie przygotowanej dla nich skoczni latali na wysokości kilku metrów nad śniegiem i wykonywali zapierające dech w piersiach ewolucje.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzą: Patryk Kuniszewicz, Norbert Michalak

Data emisji: 15.02.2020

Godzina emisji: 9.05

kul


Czytaj także

Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:28
Adrian Smardz, założyciel Anonimowych Alternatywnych Filmów i snowboardzista, zajął się filmowaniem i montażem, gdy po kontuzji przez pewien czas nie mógł wyjść na stok. – Nie trzeba sprzętu, liczy się kreatywność i dobre chęci – mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowy "PlenAir". Byliśmy w Kluszkowcach!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:09
W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki można było spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze relacjonowali zawody AZS Winter Cup w audycji "PlenAir". Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2019. Tak bawiliśmy się w Szczyrku

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:02
Tegoroczny SnowFest, kolejna odsłona imprezy łączącej muzyczne koncerty ze sportową rywalizacją, odbyła się w Szczyrku. Przez cały weekend prezentowaliśmy relacje z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przejazd przez knajpę - z Czwórką na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:00
Wyobrażasz sobie, że rozpędzasz się na nartach lub desce i z impetem wjeżdżasz do góralskiej knajpy pełnej ludzi? Jeśli nie, sprawdź jak śmiałkowie robili to na Czarnym Groniu.
rozwiń zwiń