Sporty zimowe. Rusz na stoki, kibicuj najlepszym

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 12:59
Trwa zima. Pasjonaci nart i snowboardu ruszają na stoki. Sprawdzamy gdzie jeździ się najlepiej i najciekawiej. W "Co was kręci" opowiemy o zbliżających się międzynarodowych zawodach FIS, odwiedzi nas też Marcin Rzeszótko, mistrz Polski w biegach górskich na długim dystansie. 
Snowboarding to zdaniem wielu - więcej niż sport
Snowboarding to zdaniem wielu - więcej niż sportFoto: shutterstock/Ipatov

W ferie regularnie odwiedzamy górski snowparki. Tym razem wyskoczymy do Białki Tatrzańskiej na Burton Snowpark. Sprawdzimy jakie atrakcje przygotowano tam dla maniaków zimowych sportów. 

Czwórkę odwiedzi też Marcin Rzeszótko, mistrz Polski w biegach górskich na długim dystansie, v-ce mistrz Polski w narciarstwie wysokogórskim. Porozmawiamy z nim o skitourowym workoucie. Mówi się, że skitour to wolność i niezależność, poza utartymi szlakami, wbrew schematom. Pewne zasady jednak i tu mają zastosowanie. Podstawowa z nich to dbanie o bezpieczeństwo. 

Spotkamy się też z Jackiem Będkowskim który opowie o Międzynarodowe zawody FIS, które są  przystankiem narciarskiego i snowboardowego Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air, a odbędą się w dniach 10-12 lutego w Białce Tatrzańskiej. W zawodach będą rywalizować specjaliści od freestyle’owych ewolucji na nartach, snowboardach i rowerach. Na potrzeby Garmin Winter Sports Festival 2023 na głównym stoku Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska powstanie skocznia, która umożliwi zawodnikom wykonywanie ewolucji w czasie lotów na odległość przeszło 20 metrów! Tradycyjnie już zostanie przygotowane specjalne wybicie dla rowerzystów, którzy od kilku lat zadziwiają kibiców swoimi widowiskowymi skokami.

Zobacz także:

***

Na audycję "Co Was kręci" zapraszamy w niedzielę (05.02) po godz. 11.00. Program poprowadzi Jeremi Angowski.

pj

Czytaj także

Wybierasz się na narty? Ćwicz już dziś

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 14:00
- Mocno wierząc, że zima się nam uda, że spadnie śnieg, że ośrodki, hotele będą działać normalnie, to warto być gotowym na wypad w góry, na narty, na snowboard - mówi Michał "Brelok" Ligocki, olimpijczyk, trener. - Warto się do tego przygotować i dobrze zacząć już teraz - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscyp 2023. Zawody jak deskorolkowe spotkanie kumpli

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 15:20
Piękna zima, "świeży" snowpark, jazda w nocy przy sztucznym oświetleniu. W ten weekend snowboardziści opanowali Białkę Tatrzańską, gdzie - pod patronatem Czwórki - odbyły się zawody Oscyp Snowboard Contest.
rozwiń zwiń