Zaraz OSCYP! Snowbordziści liczą na Czwórkowe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 15:12
Już 28 stycznia odbędą się zawody OSCYP SNOWBOAR CONTEST. Snowpark już zaplanowany. Śnieg "ma być". Snowboardowe sztuczki riderów zobaczymy w sobotni wieczór, a rano dzieciaki pojadą w slalomie OSCYPKA. Impreza odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Czwórka na Oscypie 2022
Czwórka na Oscypie 2022Foto: Piotr Galus

OSCYP SNOWBOARD CONTEST to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. To inicjatywa tworzona przez zawodników i dla zawodników. Na pewno nie zabraknie tam Michała Ligockiego, który też liczy na spotkanie z grupą zimowych przyjaciół. 

Już kolejny rok odbywa się jednak nie tylko OSCYP, ale i OSCYPEK, bo snowboardziści chcą zarażać swoją pasją. Wieczorny konkurs dla proriderów poprzedzi zimowa zabawa dla najmłodszych, by wkręcać młode pokolenia w snowboardową zajawę. 

- Czy jesteś zawodnikiem, czy kibicem, który podziwia na żywo nasze występy, to możesz poczuć ten snowboardowy vibe, klimat, atmosferę, jaka panuje wśród nas - podkreśla Michał Ligocki. - To właśnie wyróżnia nasz sport. To zajawa często na całe życie - dodaje. 

Zawody OSCYPEK zostały dołączone w 2022 roku. To rywalizacja najmłodszych snowboardzistów, takich naprawdę małych, którzy są za mali na freestyle, więc będą jeździć w slalomie, a wieczorem będą mogli pooglądać swoich starszych kolegów. - Tworzą się fajne zawody z zajawką dla małych i dużych. Tworzy się rodzinne święto snowboardu - mówi zawodnik. 


Posłuchaj
04:50 czwórka co was kręci 22.01.2023 oscyp.mp3 Na zawody OSCYP SNOWBOARD CONTEST zaprasza Michał Ligocki (Co Was kręci/Czwórka)

 

Na liście zawodników jest też Mateusz Zielonka, snowboardzista z tytułem Master Chefa. Michał Ligocki żartuje, że miło by było, gdyby coś ugotował, ale chyba raczej zaskoczy nas swoimi snowboardowymi trickami. 


Zawodnicy już mogą przyglądać się wizualizacjom setupu zaplanowanego na ten rok. - W tym roku snowpark zapowiada się atrakcyjnie. Będzie skocznia - to dla mnie ciekawy temat. Będzie przeszkód jibowych. Wszystko to można będzie odnaleźć na dole stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej - opowiada gość Czwórki. - Bardzo łatwo tam trafić, można wpaść pokibicować, pooglądać jak skaczemy - dodaje. 

W tym roku w setupie dodana jest konstrukcja z kulą w sekcji jibowej. - To nietypowa konstrukcja, na której zawodnicy, ci najbardziej kreatywni i z największymi umiejętnościami, będą mogli zrobić jakieś stanie na rękach, może salto - mówi zawodnik. - Jeśli będzie to dobrze przygotowane przez Park Pirates, a zawsze jest dobrze i bezpiecznie, to trasa będzie pozwalała na wykonanie ciekawych tricków. Po parku przygotowanym przez nich zawsze przyjemnie się jeździ - dodaje. 

Michał Ligocki zdradza, że atmosfera OSCYPA jest wyjątkowa, a to nakręca i pobudza riderów, by dać z siebie trochę więcej. Prognozy pogody na nadchodzący weekend też sprzyjają zawodnikom. Gość Czwórki czeka na spotkanie z kolegami ze starszej i młodszej gwardii snowboardzistów. Liczy, że na stoku spotka słuchaczy Czwórki. Prognozy pogody na nadchodzący weekend też sprzyjają zawodnikom. 


***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Michał Ligocki

Data emisji: 22.12.2022

Godzina emisji: 11.35

pj/kor

Czytaj także

Czwórka na OSCYP Snowboard Contest - co działo się w Białce Tatrzańskiej?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 13:00
W sobotę 29 stycznia najlepsi snowboardziści stanęli na starcie trzynastej odsłony konkursu Oscyp Snowboard Contest, organizowanego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Czwórka była patronem medialnym tego wydarzenia, a nasi dziennikarze spotkali się z organizatorami, uczestnikami zawodów i słuchaczami w plenerowym studiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brelok Banked Slalom 2022 - co się działo na Czarnym Groniu?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 12:53
Brelok Banked Slalom to jedno z większych wydarzeń snowboardowego sezonu. W tym roku w luźnej, przyjacielskiej atmosferze na Czarnym Groniu wystartowali mężczyźni, kobiety, dzieci i osoby z niepełnosprawnościami. Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń