Szymon Godziek: wyszedłem z kontuzji, znów chcę latać

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:40
Szymon Godziek jest najbardziej rozpoznawalnym i utytułowanym polskim zawodnikiem w rowerowym freeridzie. Jego wyczyny możemy podziwiać m.in. podczas serii FMB World Tour i kultowego Red Bull Rampage.
Audio
  • Szymon Godziek o najbliższych startach i planach na nowy sezon (Co Was Kręci/Czwórka)
Szymon Godziek na zawodach Power of Mind Whistler
Szymon Godziek na zawodach Power of Mind WhistlerFoto: Bartek Woliński Red Bull Content Pool

Tego zawodnika nie obowiązują słowa "niemożliwe" i "grawitacja". Kwalifikacje na tegoroczne zawody w Utah wywalczył już w 2018 roku, ale przed samym startem musiał zmierzyć się z wieloma problemami. - To był dla mnie ciężki sezon, bo wychodziłem z dwóch kontuzji. Pierwszy raz w życiu, niemal przez rok, nie dotknąłem mojej dirtówki - wspomina rozmówca Hanny Dołęgowskiej.

Red Bull Rampage 2019 - fenomenalne przejazdy, kozackie triki

W tym roku Red Bull Rampage wystartuje 25 października. Jak podkreśla Godziek - w tej imprezie wszystko jest legendarne: miejscówka, zasady rywalizacji i triki.

Sound of Gravity - nowy wymiar imprez ekstremalnych

Szymon Godziek był także organizatorem cyklu imprez letnich Sound of Gravity, które odbywały się pod patronatem Czwórki. Jak wspomina to wydarzenie, czy można zrobić "efekt wow" bez epatowania tandetą, co planuje na przyszły sezon? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

W audycji także Grand Prix Japonii Formuły 1 oraz pożegnanie sezonu w Bikeparku Kazoora - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 11.09

kul/ac

Czytaj także

Bike Town Przemyśl. O majówce na dwóch kółkach!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:12
Dwa dni niesamowitych wydarzeń, które kręcą się wokół dwóch kółek. 5 i 6 maja w Przemyślu odbędzie się kolejna odsłona Bike Town Przemyśl. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Diverse Downhill Contest 2018. "Tu nie ma amatorów"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 18:00
- Na starcie zobaczymy najlepszych polskich zawodników, m.in. Sławka Łukasika, czyli aktualnego mistrza Polski i wicemistrza Europy - mówił Tomasz Gagat, współorganizator wydarzenia w Kasinie Wielkiej nieopodal Krakowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Godziek: rower służy mi do przekraczania granic

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 14:48
Szymon Godziek specjalizuje się w najbardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. - Jazda na rowerze w takim wydaniu polega na tym, że przełamujemy granice i próbujemy być lepszym - opowiada sportowiec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sound of Gravity. Nadchodzą gladiatorzy sportów akcji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 16:12
Sound of Gravity to spektakularne pokazy sportów ekstremalnych w najlepszym, światowym wydaniu! Podczas wydarzeń, które odbędą się w Lublinie, Ustce i Rybniku, zaprezentują się gladiatorzy najbardziej widowiskowych dyscyplin sportów akcji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Return to Earth". Downhill w stylu Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:40
Mknij przez dżunglę na wybrzeżu Oahu, poczuj na twarzy kurz podczas zjazdów z nieziemskich wzgórz w Utah i zgub się w odciętych od świata górach Patagonii. Wszystko to jest możliwe w filmie "Return To Earth".
rozwiń zwiń