Katarzyna Groniec: nie zostanę już kosmonautką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 12:00
- 20 lat temu, budząc się, myślałam, że jak nie będzie mi się chciało śpiewać piosenek, będę mogła robić coś innego. Dziś już nie mam tego komfortu - Kasia Groniec opowiadała nam o refleksjach związanych ze swoją najnowszą płytą.
Audio

O swojej siódmej w dorobku płycie "Pin-up Princess" Kasia Groniec napisała, że dokumentuje ona myśli, jakie nawiedzają kobietę po 35. roku życia. O swoich życiowych dylematach związanych z dojrzewaniem artystka opowiedziała w czwórkowej audycji "Kontrkultura".

- Na tej płycie poruszyłam ważne i wcale niełatwe dla mnie rzeczy, bo przemijanie nie jest prostą rzeczą - mówiła Kasia Groniec w rozmowie z Magdaleną Kasperowicz. - Koło czterdziestki zaczyna się myśleć o tym bardzo poważnie, ma się świadomość przejścia do tej drugiej połówki życia i ta świadomosć nie jest wcale miła.

Świadomość upływającego czasu według artystki uwydatnia się zwłaszcza wtedy, gdy porównamy się do siebie z czasów młodości.

- W wieku 20 lat mamy poczucie bezczelności, wydaje nam się, że wiemy, jak żyć. Niestety potem się wie coraz mniej na ten temat i tutaj siwa broda nie pomoże - mówiła z lekkim żalem Katarzyna Groniec.

Szczęśliwie przez te wszystkie lata artystce udało się znaleźć coś, o czym wielu ludzi może tylko pomarzyć, czyli połączyć pasję z pracą.

- Lubię pracować, nie myślę o tym, co robię, jak o pracy. Lubię koncerty, lubię coś wymyślac sobie, dłubać i pisać, i kiedy ktoś mnie pyta o to, nad czym teraz pracuję, to muszę się głęboko zastanowić, o co mu chodzi.

Więcej na temat życiowych przemyśleń Katarzyny Groniec, a także jej dzieciństwa i niespełnionych zawodów, dowiesz się, słuchając dźwięku: "Katarzyna Groniec w Czwórce".

Czytaj także

Zespół Fonetyka zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 15:18
Krótki występ miał miejsce w sobotę po godzinie 13.00 w audycji "Kontrkultura". Później członkowie zespołu opowiadali Magdalenie Kasperowicz o swojej płycie i podejściu do poezji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:40
- Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty - mówił Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production. Sorry Boys wystąpił w czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hades: Codziennie widać piękne rzeczy (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:30
W Czwórce rozmawiamy o nowej, solowej płycie rapera. Stworzenie krążka "Nowe dobro to zło" zajęło jeden tydzień. Jak powstawały teksty i muzyka?
rozwiń zwiń