W tym roku najlepszy krótki metraż na świecie jest z Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 12:30
Kot, bażant i wiele sytuacji zamkniętych w 16 minutach. Za to Grzegorz Zariczny otrzymał nagrodę na festiwalu w Sundance. O "Gwizdku" opowiadał też w "Kontrkulturze".
Audio

"Gwizdek" wygrał konkurs filmów krótkometrażowych najważniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie - Sundance i  jest to pierwsze międzynarodowe wyróżnienie jakie otrzymał ten film. Już samo uczestnictwo w konkursie filmów krótkometrażowych tej imprezy było wielkim sukcesem. Z ponad ośmiu tysięcy filmów z całego świata do programu imprezy trafiło ostatecznie 65, czyli niecały jeden procent z nich.

Wyprodukowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich "Gwizdek" zdobył już szereg nagród na arenie krajowej m.in. Jantar za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" i nagrodę dla najlepszego dokumentu w konkursie polskich krótkich metraży Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "T-Mobile Nowe Horyzonty".

Grzegorz Zariczny był gościem "Kontrkultury". Rozmowa z artystą dołączona jest do tego artykułu w postaci pliku dźwiękowego.Czytaj także

"Mój muzodram. Moja Nina"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 20:50
Teksty Niny Simon w tłumaczeniu Katarzyny Groniec i wykonaniu Moniki Mariotti składają się na niezwykły spektakl "Moja Nina" będący hołdem dla obdarzonej nieprzeciętnym głosem amerykańskiej artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alexandra Salmela i liczba 27

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 18:00
W audycji "Kontrkultura" zapraszamy na spotkanie z autorką książki "27, czyli śmierć tworzy artystę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 18:00
Świadectwa brutalnej dyskryminacji i piękne pieśni z różnych zakątków świata stworzyły "Obsesję". Premiera spektaklu przygotowanego przez Teatr Remus odbędzie się na początku lutego.
rozwiń zwiń