Trzy dni później z trzecią płytą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 13:22
W sklepach można już znaleźć trzecią płytę zespołu Trzy dni później. Wydawnictwo "Pokój jej cieniom" ukazuje się niedługo po zdobyciu przez grupę prestiżowego Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja 2014.
Audio
  • "Pokój jej cieniom" to trzeci album grupy Trzy dni później (Czwórka/Folk Off)
Zespół Trzy dni później prezentuje swój najnowszy album
Zespół Trzy dni później prezentuje swój najnowszy albumFoto: archiwum gościa/ Facebook

Poprzednia płyta zespołu pt. "Gdybym" ukazała się pięć lat temu. Teksty na niej były zaczerpnięte z twórczości Bolesława Leśmiana. - To właśnie największa różnica pomiędzy nowym krążkiem i wcześniejszym. Tym razem mamy autorski repertuar, chociaż przewijają się też utwory ludowe, a osią piosenek są historie dwóch kobiet z Dolnego Śląska. Czyli nas tak naprawdę - wyjaśniła w "Folk Offie" Joanna Piwowar-Antosiewicz.


Sukces formacji Trzy dni później na festiwalu Nowa Tradycja 2014 był ogromnym zaskoczeniem. Zespół funkcjonuje co prawda już blisko piętnaście lat, ale dotąd nie był związany z muzyką ludową. - To prawda. Nagrywamy razem już bardzo długo i nasza twórczość zahaczała o wiele różnych gatunków, jdnak była dość daleko od muzyki folkowej. Aczkolwiek nasze współbrzmienie w dużej mierze od muzyki ludowej wychodzi, bo zanim powstał zespół, każda z nas śpiewała solowo dużo utworów w tradycji serbskiej czy bułgarskiej - sprecyzowała Marta Groffik-Perchel.

PRZECZYTAJ TEŻ: "Pchełki" - eksperci od hop-siupu

Muzyka firmowana przez Trzy dni później wyróżnia się spokojem, melancholią i swoistym oniryzmem. - To jest nasze, autentyczne i taka od początku była nasza droga. Muzyka emocjonalna, kontemplacyjna - skwitowały artystki.

Więcej o ich twórczości, dokonaniach, w nagraniu audycji "Folk Off".

ac/kd

Czytaj także

Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gooral: płyta "Better Place" nie jest niedoceniona

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:20
Gooral, czyli Mateusz Górny, to polski muzyk i producent. Artysta łączy dźwięki electro z tradycyjną muzyką góralską. W Czwórce opowiedział nam o swoim dotychczasowym dorobku muzycznych oraz planach na przyszłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tsigunz Fanfara Avantura - polski temperament i bałkańskie rytmy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:45
- Jeśli chodzi o korzenne fanfary, które tak odważnie łączy się z nowoczesnymi instrumentami, to rzeczywiście w Polsce jesteśmy pionierami - powiedział w Czwórce Piotr Mełech z zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. "Tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy", jak sami o sobie mówią, wydali właśnie debiutancki album "Tsigunz Turbo Balkan Groove".
rozwiń zwiń