Zrzuć się na imprezę, albo na... książkę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 15:00
Crowdfunding jest coraz popularniejszą formą zdobywania środków na realizację różnego rodzaju przedsięwzięć. Pieniądze dają członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, rodzina i wszelkie osoby, które mikropłatnościami chcą wesprzeć twórców.
Audio

- Za wsparcie projektu twórca obiecuje konkretne bonusy: bilety, spotkania, gadżety - tłumaczy Karol Król, ekspert od crowdfundingu. - Ja, na przykład, potrzebuję 6 tysięcy złotych, żeby napisać książkę o tej idei. Jeśli ktoś zainwestuje w to 24 złote, a ja tę książkę wydam, to jako udziałowiec dostanie ją w prezencie.
Choć Polakom nie brakuje inicjatywy, genialnych pomysłów oraz chęci do wspierania kreatywnych twórców, rozwój finansowania społecznościowego ograniczają ustawy. Mimo to, funkcjonuje u nas kilka portali, przeznaczonych do wspierania inicjatyw.
 - Najłatwiej w ten sposób zdobywa się pieniądze na inicjatywy lokalne, takie jak kawiarnie albo wypożyczalnie rowerów  - opowiada rozmówca Ani Depczyńskiej. - Ostatnio zgłosił się do nas pan, który chce reaktywować drużynę piłkarską w Zamościu.
Posłuchaj całej rozmowy z gościem audycji "4 do 4" i dowiedz się jak zarobić pierwszy milion.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka pieniądze rower
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Lubimy się męczyć!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 16:04
Stres i czasy, w których żyjemy, wbrew pozorom, sprzyjają aktywności ruchowej i coraz więcej Polaków regularnie uprawia sport. Czwórka sprawdza, dlaczego lubimy się męczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolekcjonerzy blachy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 16:10
Za wymarzoną tablicę są w stanie zapłacić nawet siedem stów. 29 września spotkają się w Warszawie na Ogólnopolskim Zlocie Kolekcjonerów Tablic Rejestracyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierogi, wódka i Mazury to polska duma narodowa. A czego się wstydzimy?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 23:00
Jesteśmy narodem malkontentów i cwaniaków, ale w obliczu zagrożenia albo tragedii potrafimy się jednoczyć. Z czego możemy być dumni, a co powinno być powodem do wstydu? Posłuchaj dyskusji w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń