Idź na koncert i daj dzieciom dom

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 15:07
Dorastanie w domu dziecka, a potem dorosłość bez mamy i taty. Jeśli chcesz ułatwić dzieciakom start, wybierz się na koncert charytatywny organizowany przez Fundację "Mamy Dzieci".
Audio
  • O koncercie charytatywnym dla wychowanków domów dziecka opowiada Aneta Todorczuk-Perchuć, aktorka i prezes Fundacji "Mamy Dzieci"

"Mamy Dzieci bez mamy" to kolejna wspólna inicjatywa fundacji Anety Todorczuk-Perchuć oraz Teatru Kamienica. Impreza odbędzie się 5 stycznia, a w jej programie znajdziemy m. in. spektakle dla najmłodszych, występy artystyczne i bajki czytane przez Magdę Różczkę - to w ciągu dnia. A wieczorem fundacja zaprasza na koncert z udziałem plejady gwiazd: - Wieczorna gala rozpocznie się o 19.30. - mówi aktorka i prezes Fundacji. - Na scenie pojawią się m. in. Joanna Trzepiecińska, Artur Barciś, Cezary Żak, Rafał Rutkowski, Leszek Lichota... mogłabym jeszcze tak długo wymieniać.
Koncert poprowadzą Marcin Perchuć i Krzysztof Pluskota, a cały dochód zasili konto Fundacji "Mamy Dzieci". - Tę organizację założyłam razem z Agnieszką Chrzanowską, wychowawczynią w domu dziecka z 20-letnim stażem. Ona wie, czego takie placówki potrzebują, a ja działam zadaniowo, czyli wymyślam artystyczne projekty i staram się zrobić wokół nich sporo szumu, żeby ludzie dowiedzieli się o naszym istnieniu - tłumaczy gość "Stacji Kultura". - Wszystkie zebrane w trakcie tych akcji pieniądze przekazujemy na pomoc wychowankom domów dziecka, którzy opuszczają placówki i rozpoczynają dorosłe życie. Jak dotąd, działałyśmy tylko na terenie Warszawy, ale teraz prawdopodobnie uda nam się dotrzeć do dwóch nowych miejsc, w Darłowie i Białymstoku.  
Szczegółowe informacje dotyczące "Styczniowego Dnia Dziecka" oraz działalności samej fundacji znajdziesz w nagraniu ze "Stacji Kultura", które jest dołączone do artykułu.
kul

Czytaj także

Ujawniliśmy "Tajemnicę Malutkiej"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:40
Mieliśmy dla Was 5 egzemplarzy książki "Tajemnica Malutkiej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójmiejska flota zjednoczonych sił

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 13:58
Artyści Gdańska, Sopotu i Gdyni atakują skumulowaną siłą muzyki, tańca, literatury, sztuk wizualnych. W programie imprezy są m. in. koncerty, przedstawienia teatrów tańca oraz wystawy. A to wszystko pod hasłem "Metropolia jest Okey!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hobbit" po polsku daje radę

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 15:33
7 wersji do wyboru, w tym z napisami, albo z polskim dubbingiem, w którym Gollum mówi głosem Szyca. W ostatni piątek 2012 roku do kin wchodzi najbardziej oczekiwany film ostatnich miesięcy, czyli "Hobbit" w reżyserii Petera Jacksona.
rozwiń zwiń