Unia Niezwykłych Projektów: pałac w Warce

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 14:46
Kraina "Warkocza Pilicy" zyska ogromną atrakcję turystyczną jaką będzie zrewitalizowany zespół pałacowo-parkowy w Warce
Audio

Przedmiotem projektu był remont i modernizacji pałacu w Warce – Winiarach siedziby Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wraz z nowymi elementami wystroju wnętrza, rewitalizacji zabytkowego parku w Winiarach, konserwacji zabytków ruchomych z kolekcji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz digitalizacji zbiorów muzeum. Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystania potencjału zespołu pałacowo-parkowego w Warce, przywrócenie pałacowi, parkowi oraz infrastrukturze towarzyszącej dawnej świetności, a jednocześnie poprzez zaoferowanie nowej infrastruktury edukacyjnej i badawczo-dokumentacyjnej.

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Zobacz więcej na temat: warkocze
Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w Łańcucie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 18:00
Łańcut – nie bez powodu – słynie z pięknej rezydencji Lubomirskich i Potockich, otoczonej wspaniałym parkiem, ze słynną powozownią i zabudowaniami parkowymi. Zapraszamy Was na podróż po tym niezwykłym miejscu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tkactwo rozgościło się w ratuszu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 12:00
Na wieży ratusza znajduje się piękny zegar, a w środku trochę archeologii oraz nitki i krosna, motowidła, kołowrotki pamiętające jeszcze tkaczy z Saksonii, Czech, Węgier czy Austrii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cytadela - miejsce, w którym rodziła się historia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:00
Muzeum, położone na terenie twierdzy zbudowanej przez władze rosyjskie po stłumieniu powstania listopadowego, to jedno z najważniejszych miejsc polskiej martyrologii.
rozwiń zwiń