Wakacje na kredyt? Nie w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 13:12
Polacy wolą zostać w domu, niż pożyczać pieniądze na wakacje. Dlaczego tak się dzieje? O tym w środowy poranek w Czwórce.
Zamiast wypoczynku pod palmami za pieniądze z kredytu, wolimy tańsze opcje spędzania urlopu. Z czego to wynika
Zamiast wypoczynku pod palmami za pieniądze z kredytu, wolimy tańsze opcje spędzania urlopu. Z czego to wynikaFoto: Glow Images/East News

Eksperci Czwórki powiedzą, dlaczego Polacy nie chcą pożyczać pieniędzy na wakacyjne wojaże. A jeśli nie na urlop - to na co najchętniej zaciągamy pożyczki? Ten temat w pierwszej godzinie audycji.

Zaś po godz. 7.10 sprawdzimy, jak rozwiązać problemy z frekwencją na uczelniach dzięki... grze komputerowej. Po godz. 8.10 zaś w naszym studiu pojawi się Bartłomiej Sitnik, który opowie o kolejnej warszawskiej imprezie biegowej - Urban Trail Run - Otwarty Piknik Biegowy. Formuła wydarzenia nastawiona jest przede wszystkim na czerpanie radości z biegu i zabawę. Zaraz po biegu będzie organizowany piknik, gdzie występować będą dj'e i artyści ściśle związani ze środowiskiem biegowym, przewidujemy targ biegowy i wyścigi dla najmłodszych. 

W programie zaprosimy Was także do wspólnej nauki w cyklu "Angielskie słówko dnia", a także przeniesiemy się w czasie w przeszłość i zajrzymy do przepastnych archiwów nagraniowych Polskiego Radia, by - z okazji 40-lecia Czwórki - sprawdzić, jakie audycje nadawano w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia.

***

Na audycję "BąŻur" zapraszamy w środę (10.08) od godz. 6.00 do 9.00. Program poprowadzi Mariusz Infulecki.

kd/pj

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegi 24-godzinne. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:49
Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal to dwaj zawodnicy, którzy regularnie uczestniczą w biegach 24-godzinnych i... zwyciężają. Jak przygotowują się do takich wyzwań?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co kraj to obyczaj. Jak nie popełnić faux pas?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 08:04
Kciuk do góry, znak wiktorii, otwarta dłoń - tym i podobnym gestom wielu z nas przypisuje uniwersalne znaczenie. Niestety wcale tak nie jest.
rozwiń zwiń