X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biolodzy na jedwabnym szlaku i mokradłach

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 12:50
Tadżykistan, Kazachstan, Turkmenistan, Kirgistan to kraje, które wciąż dla wielu są tajemnicze, gdy patrzą na mapę świata. Tym bardziej dziwi, co robili tam polscy biolodzy.
Audio
  • Dr Monika Mętrak z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada o badaniach tadżyckich mokradeł (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/JaimeMiralles

Do Azji Centralnej dociera garstka turystów. Mimo to jedwabny szlak, łączący Europę z Chinami, wzbudza emocje wśród podróżników, historyków, a także biologów.

- W 2014 i 2015 roku pojechaliśmy, częściowo śladami Marco Polo, przez jedwabny szlak do Tadżykistanu - mówi dr Monika Mętrak z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. - Prowadziliśmy tam badania mokradeł wysokogórskich w górach Pamiru.

Mokradła górskie są zapleczem pastwiskowym dla lokalnej społeczności - tam wypasane są jaki, owce i kozy. Jak przewiduje gość Czwórki teren ten będzie się osuszał, więc tamtejsze ekosystemy są zagrożone. Czy są sposoby, by temu zaradzić i po co nam badania tadżyckich bagnisk dr Monika Mętrak wyjaśnia w "Stacji Nauka".

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Przygotował: Karol Pawłowicki 

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 12.25

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia fajerwerków sięga starożytnych Chin!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:00
Ok. 206 r. p.n.e., w czasach dynastii Han, w Chinach prażono bambusy, aby wywołać huk odstraszający złe duchy. Dziś pokazy fajerwerków to skomplikowane spektakle, w których wykorzystuje się najnowsze technologie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenix rozwiąże tajemnice fizyki i twojej walizki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 15:05
Dla członków Klubu Naukowego Fenix rozwiązywanie problemów codzienności to nie nowość. W Czwórce zdradzają czy da się ograć maszynę losującą i co zrobić by walizka się nie wywalała.
rozwiń zwiń