X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lęk przed naturą. Fobia, czy zjawisko społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:00
W kontaktach między człowiekiem a Matką Ziemią zaburzyły się zdrowe proporcje. Osoby z miast coraz częściej boją się lasu i mieszkających w nim zwierząt.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Yiorgos GR

Każdy się czegoś boi, lęki bywają różne, często ich przyczyna leży jeszcze w dzieciństwie, lub czasach wczesnej młodości, kiedy traumatyczne wydarzenie doprowadziło do tego, że uprzedziliśmy się do zjawiska, czy obiektu. Niektóre z tych urazów zaliczyć należy do lęków patologicznych zwanych "fobiami". Do popularnych należą lęk przed ciemnością, ciasnymi pomieszczeniami, a nawet pająkami. Istnieją jednak fobie, których podłoże ciężko jest wyjaśnić w logiczny sposób, zwłaszcza jeśli szkodzą naszemu zdrowiu. 

Badacze twierdzą, że właśnie brak kontaktu z naturą jest jedną z przyczyn nasilania się w rozwiniętych społeczeństwach rozmaitych, lęków, nałogów i problemów na podłożu psychicznym. Dlaczego boimy się kontaktu z przyrodą? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Ewa Zaraś (Katedra Ochrony Środowiska SGGW rozmowa z Anną Borkowską)

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 12.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szukasz pasji z polotem? Zostań ornitologiem!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:20
- Ptaszenie jest w modzie i mam wrażenie, że coraz mniej jest tych, którym ornitologia kojarzy się z nudą - przekonuje Dorota Zielińska, prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trawa u sąsiada jest bardziej zielona? Dlaczego podglądamy innych?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 10:32
Czy zastanawialiście się dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów sąsiadów, kiedy nikt nie patrzy? Czy podglądactwo to choroba? Gay Talese w książce "Zapiski podglądacza" ujawnił na czym polega zjawisko poglądactwa.
rozwiń zwiń