Szukasz pasji z polotem? Zostań ornitologiem!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:20
- Ptaszenie jest w modzie i mam wrażenie, że coraz mniej jest tych, którym ornitologia kojarzy się z nudą - przekonuje Dorota Zielińska, prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Audio
  • Ornitologia - pasja z polotem dla bardzo ciekawskich (Rozbiegani/Czwórka)
Ornitologia należy do najstarszych gałęzi zoologii i już w starożytności Arystoteles i Pliniusz opisywali ptaki. Dlatego warto się nią zainteresować (zdj. ilustracyjne)
Ornitologia należy do najstarszych gałęzi zoologii i już w starożytności Arystoteles i Pliniusz opisywali ptaki. Dlatego warto się nią zainteresować (zdj. ilustracyjne)Foto: frankie's/Shutterstock.com

Magda Dziadosz Organizuję wycieczki ornitologiczne, które cieszą się coraz większą popularnością mimo, że wyruszamy o 5 rano. Ostatnio w tzw. "ptasich chórach" uczestniczyło ponad 40 osób

Magda Dziadosz na blogu "Miasto i Ptaki" opisuje przyrodę w Parku Skaryszewskim w Warszawie. - W ciągu 7 lat zaobserwowałam tam ponad 70 gatunków ptaków. Skład zmienia się w zależności od pory roku. I pojawiają się też nowi goście, na przykład szczygły, których sama nie spodziewałam się w stolicy - opowiada.

Informacje o różnych "latających" gatunkach można zdobywać podczas spacerów ornitologicznych. - Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na takie wyprawy nad Wisłę. Organizujemy je także dla dzieciaków, którym dużą frajdę sprawia buszowanie z lunetą po nadbrzeżu - dodaje Dorota Zielińska.


Czytaj także
rosiczka 1200.jpg
Zieloni przestępcy. Jak mordują rośliny?

Kto może zostać ornitologiem? Jak pomagać ptakom w mieście? I czego można się od nich nauczyć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Magda Dziadosz (autorka bloga "Miasto i Ptaki"), Dorota Zielińska (prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków)

Data audycji: 27.05.2017

Godzina audycji: 11.15


Para mandarynek w obiektywie Magdy Dziadosz Para mandarynek w obiektywie Magdy Dziadosz

kul/gs

Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem po Kubie w kobiecym gronie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 09:30
- Kobiety w podróży poszukują czegoś innego niż mężczyźni. Dlatego organizując nasze wyprawy przyjęłyśmy wspólny, kobiecy mianownik - mówią autorki projektu "Superfemka.pl".
rozwiń zwiń