X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmęczenie, utrata masy ciała, gorączka? Odpowiedź masz we krwi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:09
Jak często złe samopoczucie zdarza nam się tłumaczyć zmęczeniem, przeziębieniem czy starzeniem się? Tempo życia i ilość obowiązków niejednokrotnie sprawiają, że ignorujemy pierwsze objawy choroby, przypisując je chwilowemu spadkowi formy czy wiekowi. 
Audio
  • Morfologia - badanie, które może uratować zdrowie i życie (Stacja nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FGC/Shutterstock

Niespecyficzne objawy chorób krwi – zmęczenie, utrata masy ciała, nocne poty, bywają szczególnie mylące. Dlatego organizatorzy kampanii edukacyjnej "Odpowiedź masz we krwi" za cel stawiają upowszechnienie wiedzy na temat objawów chorób krwi i przypominają: nieprawidłowości w funkcjach krwi pozwala wykryć podstawowe badanie, jakim jest morfologia krwi obwodowej. - Krew pełni trzy funkcję: odpowiada za krzepnięcie, odporność i transport. To ona chroni nas przed organizmami, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia takimi jak bakterie, grzyby, czy pasożyty, transportuje tlen i składniki odżywcze - mówił Wiesław Jędrzejczak, konsultant krajowy w dziedzinie hematologii. 

- Badanie krwi informuje nas o tym, czy jesteśmy zdrowi. Różnego rodzaju zaburzenia wykryte we krwi mogą nas doprowadzić do źródła choroby i naszych problemów ze zdrowiem - przekonywał ekspert.

Jakie choroby możemy wykryć dzięki badaniu krwi? Jakich informacji dostarcza lekarzom krew? Jak często powinniśmy badać krew? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 12.21

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiosenny wróg. Jak wygrać z alergią?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 14:03
Alergia to nic innego jak nadmierna reakcja organizmu w kontakcie z określonymi pokarmami, lekami, kurzem, sierścią czy środkami chemicznymi. Alergiczny nieżyt nosa to ważny i aktualny problem 8,5 mln Polaków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamień kosmetyki na zdrowe koktajle i poczuj różnicę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:31
Autorka książki "Soki i koktajle w minutę" Agata Ziemnicka-Łaska znalazła odpowiedź na to, jak ekspresowo zaspokoić potrzeby naszego organizmu i sprawić, że będziemy lepiej się czuć i wyglądać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Life Saving Band - opaska wykrywająca choroby serca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:33
Zawał serca następuje w momencie zamknięcia naczynia krwionośnego w sercu, przez co dopływ krwi jest przerwany i do mięśnia nie dociera tlen. Powoduje to martwicę odciętego fragmentu serca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Multimedialna kostka. Terapia autystów bez terapeuty

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:21
- Dzięki tej multimedialnej kostce chcemy wzbudzić zainteresowanie u dzieci autystycznych, bądż dzieci z zaburzeniami centralnymi, zaburzeniami słuchu, pamięci, uwagi, koncentracji - mówi dr Adam Pabiś, neurobiolog i audiolog. 
rozwiń zwiń