X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Life Saving Band - opaska wykrywająca choroby serca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:33
Zawał serca następuje w momencie zamknięcia naczynia krwionośnego w sercu, przez co dopływ krwi jest przerwany i do mięśnia nie dociera tlen. Powoduje to martwicę odciętego fragmentu serca. 
Audio
  • Zdiagnozuje chorobę, zadzwoni po karetkę, a wyniki badań prześle do twojego lekarza - możliwości opaski LifeBand (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com

bibliotekarka 1200.jpg
Bibliotekarze dziś robią roboty i programują

Do zawału serca może dojść całkiem niespodziewanie nawet u osoby, która dotychczas uważała się za zupełnie zdrową, ponieważ prowadzą do niego procesy trwające przeważnie kilka lat. Choroby serca są najczęstszymi przyczynami zgonów w Polsce - w walce z tą chorobą ma pomóc opaska młodych naukowców. - Opaska wykrywa zawał serca mięśniowego zanim on jeszcze wystąpi. Samoczynnie kontaktuje się z pogotowiem podając lokalizację pacjenta, przekazując na bieżąco dane na temat stanu jego zdrowia - opowiadali Tycjan Kołecki, Paweł Łoziński, Wiktor Foriasz, twórcy urządzenia. - Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu zminimalizować ilość śmiertelnych zawałów serca - przekonywali. 

Jak działa opaska Life Saving Band? W jaki sposób jest skonstruowana? Dlaczego opaska może stać się rewolucją w dziedzinie diagnostyki badań serca? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Tycjan Kołecki, Paweł Łoziński, Wiktor Foriasz (twórcy opaski Life Saving Band)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 12.39

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alergicy. Nawet zimą nie odetchną z ulgą

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 13:54
Nie bez powodu alergicy narzekają szczególnie wiosną i latem, okazuje się jednak, że także na mróz można być uczulonym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:00
W wyglądzie przypomina bardziej masażer, niż znaną łamigłówkę. Choć kolory pozostały te same to sama kostka różni się od pierwowzoru wielkością i specjalnymi nadładkami, które mają działanie lecznicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protezy naczyń krwionośnych. Komu uratują życie?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:57
Według danych GUS w ubiegłym roku z przyczyn kardiologicznych zmarło w Polsce blisko 200 tys. osób. Sztuczne naczynia miałyby pomóc pacjentom z chorobą wieńcową, a nad takimi protezami pracuje zespół z Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z zaburzeniem afektywnym to ciągła praca"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 16:20
- Przez wiele lat sądziłem, że zmagam się z depresją. Jak wiele osób z chorobą afektywną dwubiegunową do lekarza trafiłem w tzw. "epizodzie depresyjnym". Kiedy epizody zaczęły się powtarzać, zostały mi przepisane leki, które miały pomóc w walce z depresją - mówił współautor książki "Złap równowagę" Piotr Bucki.
rozwiń zwiń