Zamień kosmetyki na zdrowe koktajle i poczuj różnicę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:31
Autorka książki "Soki i koktajle w minutę" Agata Ziemnicka-Łaska znalazła odpowiedź na to, jak ekspresowo zaspokoić potrzeby naszego organizmu i sprawić, że będziemy lepiej się czuć i wyglądać. 
Audio
  • Jak wydobyć witaminy z owoców i warzyw? Mądrze łącz produkty (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Africa Studio

Zaczęło się od blendera. Matka dwójki dzieci miksowała wszystko: zupy, przeciery i soki. Tak zaczęło się jej eksperymentowanie ze składnikami. Co wrzucić do koktajlu, żeby nasze włosy były silne i błyszczące? Jak odzyskać zdrowy kolor skóry? Czy szklanka soku to odpowiedź na senność i zmęczenie? - Najważniejsze, żeby słuchać swojej intuicji. Ona najlepiej podpowie nam czego tak naprawdę potrzebuje nasz organizm. Eksperymentujmy ze smakami i nie zrażajmy się, jeśli na początku coś nam się nie uda - zachęcała autorka książki, dietetyk Agata Ziemnicka-Łaska.

Dlaczego w naszej diecie ważna jest różnorodność? Jak rozmnożyć wartości odżywcze w produktach, które spożywamy? Jak mądrze łączyć smaki, żeby nasz organizm dobrze przyswajał zawarte w nich witaminy i minerały? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Agata Ziemnicka-Łaska (dietetyczka, psycholog, autorka książki "Soki i koktajle w minutę")

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 12.40

ac/kd

Czytaj także

Magdalena Hajkiewicz: chcesz schudnąć? Zmień myślenie!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 14:44
Badania pokazują, że jedynie co piątej osobie udaje się utrzymać wagę w okresie 6-8 miesięcy po zakończeniu diety. Jak w takim razie ożywiać się z głową i bez efektu jo-jo? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Liofilizacja. Patent Indian wykorzystywany przez alpinistów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 15:37
Już kilkaset lat temu andyjscy Indianie Quechua odkryli sposób, dzięki któremu mogli przechowywać żywoność przez długie miesiące.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiosenny wróg. Jak wygrać z alergią?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 14:03
Alergia to nic innego jak nadmierna reakcja organizmu w kontakcie z określonymi pokarmami, lekami, kurzem, sierścią czy środkami chemicznymi. Alergiczny nieżyt nosa to ważny i aktualny problem 8,5 mln Polaków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie musisz wydawać fortuny, aby wyglądać pięknie i zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 13:30
Wszystko, czego potrzebujemy mamy w na wyciągnięcie ręki na przykład w naszej lodówce. Możemy zrobić domową maseczkę z ogórka, bazylii, mięty czy pietruszki - możliwości jest mnóstwo. 
rozwiń zwiń