Zimowy gadżet - podgrzewane rękawiczki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 16:01
Żeby je podgrzać, należy podłączyć je do USB w komputerze. - Prąd z akumulatora w laptopie przechodzi przez grzałki, które znajdują się w rękawiczkach. To niewielkie druciki, które potem ogrzewają nasze dłonie - tłumaczył Bogdan Wnętrzewski z Politechniki Warszawskiej.
Audio
  • Podgrzewane rękawiczki na USB - komu i do czego są potrzebne? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: VH-studio/Shutterstock.com

shutterstock zima śnieg dziewczyna 1200.jpg
Gdy chinofobia utrudnia wychodzenie z domu

Jak przekonywał ekspert, wadą urządzenia jest właśnie fakt podłączania go do zasilania w laptopie. - Laptop sam w sobie zużywa dużo energii, a w tym przypadku zużywał ją będzie dodatkowo na podgrzewanie rękawiczek - tłumaczył ekspert.

W niektórych modelach podgrzewanych rękawiczek odsłonięte są końcówki palców, które przecież marzną nam czasem najbardziej. Skąd taki pomysł i czemu w tym gadżecie palce nie powinny być zakryte? Czy i komu przydadzą się podgrzewane rękawiczki? I co wspólnego ma podgrzewanie ich z ogrzewaniem w mieszkaniach na nowoczesnych osiedlach? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, przygotowanego przez Weronikę Puszkar.  

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 12.48

kd/ac

Czytaj także

Wyzwania twórców internetu. "Czeka nas 5G"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:39
- Mamy internet wszędzie i spodziewamy się go wszędzie. Jeśli nagle internetu nie zabraknie, np. w górach, gdzie nie ma zasięgu, jesteśmy po prostu zaskoczeni - mówił Łukasz Bromirski z Cisco Systems Polska. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mobilność, bezpieczeństwo, niezależność czyli router w kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 09:23
- Podczas podróży czasem internetu brakuje lub korzystanie z niego powoduje ogromne koszty - mówi Kasia Przybył, przedstawicielka łódzkiego start-upu. - My oferujemy internet w 130 krajach świata - tańszy i bezpieczniejszy - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Publiczne suszarki do rąk - szkodzą nam i środowisku?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:20
Suszarki powinny być wycofane z publicznych toalet – przekonują naukowcy z Uniwersytetu w Leeds. Ich zdaniem mikroorganizmy pochodzące ze źle umytych rąk, na które skierowane jest ciepłe powietrze z suszarki, są rozdmuchiwane po całym pomieszczeniu. 
rozwiń zwiń