Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 16:00
Odpowiedzi na to pytanie Patryk Kuniszewicz szuka na nowej wystawie w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Audio
  • O nowej wystawie w Centralnym Domu Technologii w warszawie (Stacja Nauka/Czwórka)
Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację
Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. "Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację"Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Nowe technologie nie odrywają od edukacji

Jak zapewniają organizatorzy wystawy, jej celem jest refleksja nad kierunkami zmian w edukacji. Ekspozycja zachęca do tworzenia nie jednej, ale wielu wizji szkoły i edukacji przyszłości. Właśnie te wizje będzie można poznać odwiedzając w najbliższym czasie Centralny Dom Technologii. - Zastanawiamy się, czy współczesna szkoła odpowiada na potrzeby młodzieży i na potrzeby rynku pracy - mówi kuratorka Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz. - Zastanawiamy się też, jak technologia może pomóc w rozwijaniu kompetencji przyszłości - dodaje.


Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. "Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację" Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. "Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację"

Nie kuj, tylko doświadczaj

Rozwiązywanie problemów, elastyczność poznawcza, współpraca, kreatywność czy inteligencja emocjonalna to tylko niektóre z tych kompetencji, nad którymi można popracować podczas aktywnego zwiedzania wystawy. Dziewięć interaktywnych stanowisk zaprasza zarówno małych, jak i dorosłych zwiedzających Centralny Dom Technologii do rozwiązywania zagadek, programowania robotów i wielu innych aktywności. Co najbardziej przyciągnęło uwagę Patryka Kuniszewicza?


Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. "Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację" Wystawa w Centralnym Domu Technologii pt. "Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację"

W audycji sprawdzamy także, jak powstała deska snowboardowa i kim był Burton Backhill Board.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 10.02.2020

Godzina emisji: 12.05

kul/pg

Czytaj także

Sumoroboty i automatyczna kopalnia. "Chcemy popularyzować ideę robotyki"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:18
- Na sobotę przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji - mówią organizatorzy "Odysei Robotów". - Przede wszystkim konstrukcje z naszego Koła Projektowego z Planety Robotów, które były przygotowywane specjalnie pod tę imprezę i wiele stoisk od naszych partnerów, głównie są to koła naukowe z wielu różnych warszawskich uczelni - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Machu Picchu w 3D. Uniwersytet Warszawski zaprasza na trójwymiarową wystawę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:31
Kamienny kompleks z Chachabamba, czy obserwatorium w Mirador de Inkarakay to inkaskie wykopaliska badane przez polskich archeologów w tropikalnym lesie Peru. Wyniki ich prac możemy zobaczyć w Warszawie, w ramach... hologramowej wystawy. 
rozwiń zwiń