X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Machu Picchu w 3D. Uniwersytet Warszawski zaprasza na trójwymiarową wystawę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:31
Kamienny kompleks z Chachabamba, czy obserwatorium w Mirador de Inkarakay to inkaskie wykopaliska badane przez polskich archeologów w tropikalnym lesie Peru. Wyniki ich prac możemy zobaczyć w Warszawie, w ramach... hologramowej wystawy. 
Audio
  • Polscy archeolodzy odkrywają tajemnice miasta Inków (Stacja nauka/Czwórka)
Machu Picchu
Machu PicchuFoto: saiko3p/shuttertstock.com/cc

machu picchu 663
Machu Picchu - najbardziej tajemnicze miasto świata

Trójwymiarowe makiety starożytnego miasta Inków oraz wyniki badań polskich naukowców można oglądać w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego. - Jesteśmy jedynymi zagranicznymi badaczami, którzy mieli szansę prowadzenia badań wykopaliskowych na terenie Machu Picchu. Pobraliśmy próbki, na podstawie których udało nam się ustalić pierwszą chorologię tego regionu - mówili prof. Mariusz Ziółkowski i mgr Dominika Sieczkowska. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kawałek Peru w sercu Warszawy. Muzyka Marity Alban Juarez >>>

pap Castillo de Huarmey 1200.jpg
Niezwykłe odkrycie polskich archeologów w Peru

Oprócz holograficznych modeli w ramach ekspozycji będzie można zobaczyć film ukazujący naukowców w czasie pracy podczas najnowszych badań.

Castillo de Huarmey peru-info.jpg
Polscy naukowcy niczym Indiana Jones. Co kryją skarby Peru?

"Poza tym, co widzialne" to wystawa prezentująca prace archeologiczne polskich badaczy, którzy zgłębiających tajemnice jednej z najstarszych andyjskich budowli. Prezentowane w ramach wystawy wyniki badań to wynik trwającej od w 2008 roku współpracy między Ośrodkiem Badań Prekolumbijskich UW, Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego w Cusco, Dirección Desconcertada de Cultura-Cusco oraz Narodowym Parkiem Archeologicznym Machu Picchu. 

Jakie metody były wykorzystywane przy badaniach i na czym polega fenomen idealnego miasta? Co udało się ustalić naukowcom? Więcej na ten temat w nagraniu i na wystawie, którą można oglądać od 21 grudnia, później wystawa zagości w Cusco, Rzymie, Mediolanie i Wrocławiu.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 12.30

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kratery uderzeniowe - ślady kosmosu na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 15:51
Przyjrzeliśmy się wielkim impaktorom, które wiele lat temu zagrażały Ziemi. W jaki sposób ukształtowały naszą planetę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań naukowcem, nie ma co marnować czasu!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:52
- Zależy nam na tym, żeby badania i wszystko, co robią studenci miało użytek, nie tylko dla świata naukowego, ale również dla zwykłego człowieka - mówi Magda Kowalczyk, współorganizatorka IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" - którą odwiedzamy z Czwórkowym mikrofonem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oksytocyna - hormon miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:26
- Miłość to fenomen, który pozostawia bardzo wiele do wyjaśnienia, mimo że znamy wiele hormonów z nią związanych - mówi dr Magdalena Babiszewska. - Do aspektów biologicznych dochodzą te psychologiczne czy społeczne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujmy Dzień Lasów - nie śmiecąc

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 13:54
21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. To dobry termin by wybrać się na spacer i posadzić drzewo, bo początek wiosny to na to najlepszy czas. 
rozwiń zwiń