Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory 2022 - co ciekawego w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 14:00
Trwa Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory 2022 w Warszawie. E(x)plory to spotkania z młodymi talentami oraz wykłady dla pasjonatów nauki i przedsiębiorczości. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
E(x)plory pomagają rozwijać talenty.
E(x)plory pomagają rozwijać talenty.Foto: shutterstock/Antonio Guillem

E(x)plory to wielkie święto nauki organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii od 2012 roku. Skupia ono społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a przede wszystkim młodych naukowców z całej Polski. Ideą festiwalu jest inspirowanie i pobudzanie ciekawości uczestników wydarzenia oraz odkrywanie naukowych talentów. 

W tym tygodniu E(x)plory 2022 goszczą w Szkole Podstawowej nr 361 oraz XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Warszawie. Uczniowie spotkają się ze specjalistami: dr Katarzyną Kołacz, dr. Adamem Czyżewskim i Joanną Brzoskowską-Czerepiuk. Wraz z ekspertami pochylą się m.in. nad połączeniem natury z technologią, megatrendami przyszłości oraz poznają design thinking - metodę prowadzenia projektu. 

- Odkrywając tajniki design thinkingu, pokazujemy, jak ważna jest współpraca w grupie i wzajemne zaufanie. Prezentujemy jak podejść do projektu, żebyśmy wiedzieli, po co chcemy rozwijać jakiś element nauki. Dla kogo chcemy to robić i jakie ten ktoś ma potrzeby - tłumaczy Joanna Brzoskowska-Czerepiuk z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynator regionalnych festiwali E(x)plory. - Pokażemy, jak etapowo podzielić projekt. Zdradzimy, jak zrobić to sprawnie i szybko, mieszcząc się w budżecie. 

Jak zauważa dr Adam Czyżewski, podobne metody są stosowane przez poważne instytucje, które dzięki nim osiągają swoje cele. 

Zobacz także:

Uczniowie biorący udział w regionalnym etapie konkursu E(x)plory mogą korzystać z platformy konferencyjnej HOPIN - gdzie odbędą się warsztaty, spotkania z jurorami oraz integracja. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że E(x)plory pomagają rozwijać się młodzieży i są szansą dla tej najbardziej utalentowanej. - Uwielbiamy patrzeć, jak się rozwijają. Wielu z naszych laureatów wchodzi na listę Forbesa, z czego jesteśmy bardzo dumni - zaznacza Joanna Brzoskowska-Czerepiuk.

W czasie kolejnych festiwalowych dni prezentowane będą projekty naukowe zgłoszone przez młodzież. Wszyscy zainteresowani mogą śledzić pitching Młodych Talentów na Facebooku E(x)plory.***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Materiał: Michał Wójcik

Data emisji: 07.04.2022

Godzina emisji: 12.44

aw/mat.pras

Czytaj także

Chcesz zmieniać świat? Ten konkurs jest dla Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 19:00
Do 17 stycznia można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu 25 under 25, którego celem jest wyłonienie młodych osób, które chcą zmieniać społeczno-gospodarcze oblicze Polski. 
rozwiń zwiń