Chcesz zmieniać świat? Ten konkurs jest dla Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 19:00
Do 17 stycznia można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu 25 under 25, którego celem jest wyłonienie młodych osób, które chcą zmieniać społeczno-gospodarcze oblicze Polski. 
Studia to czas beztroski. Nie powinien być jednak pozbawiony kultury osobistej.
Studia to czas beztroski. Nie powinien być jednak pozbawiony kultury osobistej.Foto: Harbucks/shutterstock.com

Zobacz
shutterstock_213330322 studenci student edukacja dyskusja 1200.jpg
Studenckie koło naukowe - szansa na karierę?

- Czekamy na tych, którzy realizują ambitne projekty biznesowe, naukowe i społeczne - mówi Milena Malinowska z McKinsey & Company, współorganizatora konkursu. - Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi uczestnicy będą mierzyć się w pięciu kategoriach. Wśród nich są "Biznes i nowe technologie", "Nauka" oraz "Wspieranie różnorodności" - wymienia.

W tym roku pojawiają się też dwie nowe kategorie - "Zrównoważony rozwój i klimat" oraz "Walka ze skutkami pandemii", które odzwierciedlają najważniejsze trendy i wyzwania. - W ostatnich miesiącach to młodzi pokazali, jak aktywnie wspierać biznes i społeczności w walce ze skutkami pandemii, jak budować narzędzia wspomagające rząd i przedsiębiorców w trakcie lockdownów, a także jak błyskawicznie wdrażać nowe strategie w swoich firmach i start-upach, żeby z powodzeniem funkcjonować w nowej normalności - opowiada gość Czwórki. 

Posłuchaj
17:02 CZWORKA Strefa studenta 21.01.2021.mp3 25 under 25. Młodzi, którym nie jest wszystko jedno (Strefa studenta/Czwórka) 

Konkurs jest organizowany od 2018 roku i udowadnia, jak wielki potencjał tkwi w młodych. - Ci ludzie realizują projekty, których nie powstydziłyby się duże firmy i organizacje. A ich pasja i zaangażowanie prowadzą do realnych zmian w społeczeństwie - przyznaje rozmówczyni Ani Hardej.

Sprawdź także:

Zobacz
shutterstock_studenci_1200.jpg
Jaki zawód liczy się w pandemii?

W gronie laureatów poprzednich odsłon znalazła się m.in. Natalia Narożańska, która inżynierską pasję postanowiła wykorzystać do ograniczenia emisji paliw w przemyśle lotniczym, a do swojego projektu zbudowania samolotu łączącego cechy słonecznego i elektrycznego aeroplanu przekonała znanego specjalistę w dziedzinie aeronautical design, doktora Jerome’a Jarretta. - Dla mnie 25 under 25 to przede wszystkim ludzie. Specjaliści w swoich dziedzinach, którzy byli ciekawi tego, co mam im do powiedzenia i chętnie odpowiadali na moje pytania - mówi Narożańska. 

Czytaj także: 

Zobacz
rakieta shutter 1200.jpg
Polscy studenci podbijają kosmos. Tym razem rakietą hybrydową

Vadym Melnyk został finalistą konkursu 25 under 25 w kategorii "Biznes". Jest założycielem firmy Cervi Robotics, która działa na rynku B2B Hardware Production i realizuje dla klientów projekty z zakresu robotyki, dronów czy IoT. Oprócz tego stworzył uniwersalny system autonomicznych stacji dokujących dla dronów Dronhub i rozwija projekt RoboSoccer, pierwszy na świecie zestaw do gry w piłkarzyki przy pomocy robotów. - Wszystko zaczęło się od ratowania nosorożców przed kłusownikami w Afryce przy użyciu dronów. To był pierwszy krok do stworzenia dużej spółki zajmującej się budową autonomicznej infrastruktury dronowej - wspomina Melnyk. - Udział w konkursie dał mi szansę skonfrontowania planów i wizji z doświadczeniem ekspertów. 

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 17 stycznia poprzez aplikację, która znajduje się na stronie 25 under 25. Lista laureatów zostanie opublikowana na łamach kwietniowego wydania magazynu "Forbes". Dodatkowo wyróżnieni otrzymają stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie mentora przez rok od zakończenia konkursu.

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Goście: Milena Malinowska (McKinsey & Company Polska), Natalia Narożańska (laureatka konkursu), Vadym Melnyk (finalista konkursu)

Data emisji: 12.01.2021

Godz. emisji: 14.08

kul

Czytaj także

Pandemia w studenckiej kieszeni. Na co mogą liczyć żacy?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 11:20
Akademiki świecą pustkami. Większość studentów z powodu pandemii musiała je opuścić i wrócić do domu. Co w tej sytuacji z opłatą za akademik, co ze stypendium socjalnym i co z powtarzaniem przedmiotu? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obrona pracy dyplomowej - jak to zrobić w dobie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:09
Większość z nas pisze swoją pracę dyplomową w kilka miesięcy, innym udaje się w kilka tygodni. Już w poprzednim semestrze, przez lockdown, sytuacja była utrudniona, a w tym - będzie podobnie. Jak sobie radzić? 
rozwiń zwiń