Męczysz się w pracy? Czas zmienić branżę!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 16:45
Studia, praktyki, staże i... niezadowalająca praca. Czasem jedynym ratunkiem jest zmiana branży. Z badań wynika, że prawie 30 proc. absolwentów chciałoby zmienić zawód.
Audio
  • Zmiana branży nie musi być straszna! (Czat Czwórki)
Męczysz się w pracy? Czas zmienić branżę
Foto: Glow Images/East News

Jak zaznacza Andrzej Kubisiak z firmy Work Service, już podczas wyboru kierunku studiów warto zwrócić uwagę, jakie zawody są w danym momencie szczególnie pożądane. Sugerowanie się modą albo opinią znajomych może zaowocować frustracją, gdy po pięciu latach studiów nie znajdziemy pracy marzeń.

Kasia Iwańska, która studiowała fotografię, przyznała, że wybrała naukę na wymarzonym kierunku. Okazało się jednak, że nie ma wystarczającego popytu na takie usługi. Zdecydowała się więc na kurs programowania. - Zmiana branży wymaga dużo wysiłku i motywacji, ale daje satysfakcję - wyjaśniła.

Jak dokonać wyboru zawodu, gdy chcemy się przekwalifikować? Tomasz Rudnik z Akademii Rekrutacji wyjaśnia, że dobrze jest rozpoznać rynek, ale też znaleźć w sobie kompetencje potrzebne do wykonywania pracy w innym obszarze.

Czy zmiana zawodu koniecznie wymaga kosztownych szkoleń? Jak pracodawcy oceniają kandydatów, którzy ukończyli studia podyplomowe? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Kasia Iwańska (absolwentka kursu programowania), Tomasz Rudnik (Akademia Rekrutacji), Andrzej Kubisiak (Work Service)

Data emisji: 18.08.2016

Godzina emisji: 15:09

bk/pkur

Zobacz więcej na temat: praca rynek pracy szkolenia

Czytaj także

Studia, języki, kursy - konieczne, by zdobyć pracę?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:15
O dobrą pracę wciąż trudno, szczególnie, jeśli jest się osobą młodą, bez doświadczenia zawodowego. Dlatego wielu inwestuje w drugi kierunek, kursy i szkolenia językowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawę na rynku pracy zahamuje słabszy wzrost gospodarczy?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:44
Sytuacja na rynku pracy będzie się nadal poprawiać, jeśli gospodarka przyspieszy i ruszą inwestycje, uważają goście „Pulsu gospodarki” w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy rynek pracownika?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 08:25
Wzrost zatrudnienia przyspiesza, a firmy coraz częściej narzekają. że mają kłopot ze znalezieniem rąk do pracy. Od kilku miesięcy wzrost wynagrodzeń wyraźnie przekracza 4 proc. W lipcu średnia krajowa wzrosła o 4,8 proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń