Polskie Radio
Section05
wynagradzanie

Strajk nauczycieli a egzamin maturalny

W "Młodej audycji politycznej" goście Jana Białostockiego podsumowali najważniejsze wydarzenia z życia społeczno-politycznego. Jaki obrót przyjmie w najbliższych dniach strajk nauczycieli? Co było najważniejszym przesłaniem podczas weekendowych konwencji PiS i PO? Czy da się pogodzić działalność taksówkarzy z ludźmi świadczącymi usługi tzw. przewozu osób?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz strajk nauczycieli nauczyciel szkoła wynagradzanie euro waluty PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska konwencja PiS konwencja PiS w Lublinie wybory do Parlamentu Europejskiego wybory w Polsce

Wyższe płace w oświacie? Wynagrodzenie zasadnicze kluczowe

– Zawsze mamy pole do negocjacji. Nie jest tak, że stawiamy żądanie i nie pójdziemy na pewne ustępstwa – powiedział Sławomir Wittkowicz, przewodniczący związku Solidarność-Oświata w Forum Związków Zawodowych. W audycji "Kapitał i Praca" rozmowa o sytuacji polskich nauczycieli, wynagrodzeniach i ścieżkach kariery zawodowej, a także o postulatach wzrostu ich płac.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja nauczyciel wynagradzanie wynagrodzenia Związek Nauczycielstwa Polskiego protest

Wiceprzewodniczący NSZZ: będziemy twardo stawiać warunki

- Nie jesteśmy przybudówką Prawa i Sprawiedliwości. To są insynuacje. Od 1980 roku jesteśmy Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym "Solidarność", który nie jest związany z jakąkolwiek partią polityczną, władzą. Ktokolwiek by rządził, a nie spełniałby naszych oczekiwań, musi wiedzieć, że będziemy twardo stawiać warunki - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Solidarność budżet wynagradzanie wynagrodzenia społeczeństwo