X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niedziela będzie dla nas". Spór o 6-dniowy handel

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 18:21
Politycy dyskutują nad projektem wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę, przede wszystkim dla sklepów wielkopowierzchniowych, a my w Czwórce zastanawiamy się jak taki przepis mógłby zmienić nasze życie.
Audio
  • Gorąca dyskusja o wadach i zaletach wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę (Czat Czwórki/Czwórka)
Handel w niedzielę może być wygodny, ale często jest także przekleństwem dla pracowników tej branży
Handel w niedzielę może być wygodny, ale często jest także przekleństwem dla pracowników tej branżyFoto: pixabay/ElasticComputeFarm

Według statystyk z 2015 roku, 60% z nas traci tygodniowo prawie trzy godziny na zakupy spożywcze w hipermarketach, aż 71% Polaków przyznaje się do robienia zakupów w niedziele, 66% ankietowanych nie ma nic przeciwko niedzielnym wyprawom do galerii handlowych, natomiast 59% z nich nie widzi nic złego w pracy zarobkowej w ostatni dzień tygodnia.

- Na Węgrzech zakaz handlu w niedzielę uderzył przede wszystkim w małe sklepy. Zabranie 1/7 czasu przeznaczonego na handel odbije się negatywnie na dostawcach, usługodawcach i na rynku pracy - argumentuje Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Statystyki mówią, że obroty oraz zatrudnienie nie mają nic wspólnego z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Jest to ukłon w stronę właściceli drobnych sklepów, który z całą pewnością przyczyni się do rozwoju innych form konsumpcji - kontruje dr hab. Agnieszka Domańska ze Szkoły Głównej Handlowej i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.              

Kto straci a kto zyska na zakazie handlu w niedziele? Czy jest to szansa na rozwój zakupów internetowych? Co o pracy w niedzielę uważają pracownicy handlu? A może wprowadzenie tego przepisu zmieni nawyki Polaków i niedzielny czas poświecimy na aktywności inne niż bezcelowe szwędanie się po galeriach handlowych? Wysłuchajcie nagrania "Czatu Czwórki" i gorącej dyskusji naszych ekspertów na ten temat.  

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Agnieszka Domańska (Szkoła Główna Handlowa i Polskie Towarzysztwo Ekonomiczne), Andrzej Faliński (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji)

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 15.07

jsz/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz handlu w niedzielę. Jakie miałby konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 18:25
W Polsce sklepy są otwarte codziennie. Dla wielu to właśnie niedziela jest dniem zakupowego szaleństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w strefie euro. Kto się boi europejskiej waluty?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 16:15
W traktacie akcesyjnym do Unii Europejskiej, Polska zobowiązała się do przyjęcia europejskiej waluty, choć w dokumencie nie określono żadnego terminu. Kiedy - i czy w ogóle - powinniśmy przejść ze złotówek na euro?
rozwiń zwiń