X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
strefa walutowa

List do premiera Morawieckiego ws. euro. Komentarze

Na początku roku ekonomiści i przedsiębiorcy zaapelowali w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego o wznowienie przygotowań ws. wejścia Polski do strefy euro. O powodach i ewentualnych skutkach wspólnej waluty w Polsce rozmawiali w Debacie Polskiego Radia 24 poseł PiS, przewodniczący komisji finansów Janusz Szewczak, posłanka PO Izabela Leszczyna, a także ekonomiści - prof. Stanisław Gomułka (PAN), były wiceminister finansów dr Cezary Mech i Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 waluty Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość strefa euro strefa walutowa

"Od strefy euro powinniśmy się trzymać z daleka"

- Dzisiaj Europa rzeczywiście dzieli się na Europę dwóch prędkości. Ta szybsza prędkość to kraje, które nie należą do strefy euro. Rozwijają się szybciej i są bardziej elastyczne w warunkach kryzysu gospodarczego – powiedział w audycji 24 Pytania wicepremier Jarosław Gowin. Gość Polskiego Radia 24 mówił także o przyjmowaniu uchodźców oraz o perspektywie wyborów prezydenckich 2020 roku, gdzie głównym przeciwnikiem prezydenta Andrzeja Dudy będzie - jego zdaniem - Donald Tusk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Jarosław Gowin uchodźcy apteka Andrzej Duda Donald Tusk Unia Europejska strefa euro strefa walutowa POLSKA prezydent

Grecja dostanie jednak pomoc? Rozmowy ostatniej szansy

Grecja może dostać pieniądze na spłatę pilnych zobowiązań, a plan ratunkowy dla niej może zostać przedłużony o 5 miesięcy. Ma to kosztować 12 miliardów euro. Według dokumentu, do którego dotarła agencja AFP, wierzyciele - Unia Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy - oferują Atenom większe wsparcie w zamian za reformy.
Zobacz więcej na temat:  finanse publiczne GOSPODARKA Grecja strefa euro strefa walutowa Unia Europejska