X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
Audio
  • Czemu Polacy są jednym z najbardziej pracujących społeczeństw Europy? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

W prześwietleniu pracowitości Polaków pomogła nam dwójka ekspertów - Grażyna Wróblewska Regenhardt, konsultantka PEP Worldwide oraz Andrzej Kubisiak z Work Service. - Polska jest krajem na dorobku, a dłuższa praca oznacza lepsze wynagrodzenie - przekonywał Andrzej Kubisiak. Jak zatem pracować, żeby wykonywane zajęcie przynosiło nam satysfakcję i korzyści?

Grażyna Wróblewska Regenhardt W pracy, w codziennej krzątaninie zwykle nie ma czasu, żeby się zatrzymać i poszukać usprawnień

- W pracy trzeba jasno określić sobie cele i nie marnować czasu na krzątaninę - tłumaczyła Grażyna Wróblewska Regenhardt. - Ważne jest też, aby w jej trakcie robić sobie efektywne przerwy. Przerwa to regeneracja - wyjaśniała.

Zaproszeni przez Czwórkę eksperci przekonywali, że zmęczony pracownik nie jest dobry, a w pewnych zawodach wydłużony czas pracy może być nawet niebezpieczny. W audycji sprawdziliśmy także, w jakich porach dnia jesteśmy najbardziej wydajni, przekonywaliśmy, że nie warto zabierać pracy do domu oraz zastanawialiśmy się, dlaczego wchodzące na rynek pracy młode pokolenie coraz bardziej ceni sobie czas od pracy wolny.

Andrzej Kubisiak W pewnych zawodach wydłużony czas pracy może być nawet niebezpieczny

Ponadto nasi goście ustosunkowali się do pomysłu wprowadzenia kont czasu pracy. Na czym one polegają? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.             

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Grażyna Wróblewska Regenhardt (konsultantka PEP Worldwide), Andrzej Kubisiak (Work Service)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 15.07

jsz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Etyka w biznesie - czy rzeczywiście jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:33
Na co powinni stawiać pracownicy - na umiejętności komunikacyjne, czy specjalistyczną wiedzę i wykształcenie? A szefowie - czy cenią samodzielność i kreatywność, czy punktualność i skrupulatność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak rozwoju, brak podwyżki - czas zmienić pracę

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 16:08
Zmiana pracy to duże wyzwanie dla wielu pracowników. Konstancja Zyzik jasno wskazuje symptomy, które świadczą, że już przyszedł na to czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. Jak ułatwić im start?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:21
- Pokolenie powojennego wyżu demograficznego właśnie przechodzi na emeryturę. Ludzi do pracy zaczyna brakować, bo nie ma kto ich zastąpić - przekonywali goście Czwórki z Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki powinien być szef idealny? "Oceniaj pracę, nie ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:39
Dlaczego zamiast oceniać poziom wykonania powierzonych zadań, szefowie najczęściej oceniają swoich podwładnych? O tym w "Strefie Prywatnej".
rozwiń zwiń