X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

HIV i AIDS. "Choroba przewlekła, z którą można żyć"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 11:14
HIV i AIDS to dla większości polskiego społeczeństwa wciąż tematy tabu. Zakażonych przybywa, choć na edukację i profikalaktykę na świecie wydaje się coraz więcej pieniędzy. Tymczasem już 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.
Audio
  • Jak żyć z HIV i AIDS? Jak zmieniać nastawienie społeczeństwa do osób chorych? (Czat Czwórki)
HIV i AIDS. Choroba przewlekła, z którą można żyć
Foto: Glow Images/East News

Agata Kwiatkowska Konieczność wykonywania testów na HIV nie dotyczy wyłącznie "pewnej grupy osób", to część badań, które powinniśmy wykonywać, jak wizyta u dentysty

- Przeciętny obywatel myśli, że ten problem go nie dotyczy, nie odnosi swoich ryzykownych zachowań do ryzyka zakażenia HIV, bo uważa, że zarażają się tylko ludzie sprzedający seks bądź narkomani - mówiła Maryla Rogalewicz z Krajowego Centrum ds. AIDS. Podkreślała, że każdy z nas narażony jest na zarażenie, a - jak wynika ze statystyk - nawet połowa nosicieli może nie mieć świadomości, że już są chorzy.

W przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS w czwórkowym studiu ekspertki przypominały, że wirusa HIV można mieć pod kontrolą. W rozmowie z Piotrem Firanem mówiły o konieczności badań profilaktycznych i tłumaczyły gdzie i w jaki sposób wykonać takie badania bezpłatnie.

Maryla Rogalewicz Lekarz ma obowiązek zaproponować kobiecie ciężarnej test na HIV. Podczas ciąży powinien on być wykonany dwa razy. Większość lekarzy tego nie robi, a przy odpowiednio prowadzonym leczeniu jest szansa, że urodzi się zdrowe dziecko

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Michał Piwowarek

Goście: Maryla Rogalewicz (Krajowe Centrum Ds. AIDS), Agata Kwiatkowska (Fundacja Edukacji Społecznej "Projekt Test")

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 16.05

kd/jsz

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

HIV - czego powinniśmy się bać?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 17:00
Mimo coraz większych nakładów finansowych przeznaczonych na walkę z wirusem, przybywa osób zarażonych HIV. - Pieniądze są na leczenie, nie na profilaktykę – wyjaśnia prezes Społecznego Komitetu ds. AIDS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIDS. Praktycznie wszyscy są w grupie ryzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 15:40
Tylko 5-10 proc. Polaków kiedykolwiek wykonało test na obecność HIV, a 50-70 proc. zakażonych nie wie o byciu nosicielem wirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HIVokryzja. Jak walczyć z lękiem przed nieznanym?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 16:52
- Możemy mówić o swojej tolerancji dla osób z HIV, ale nasze postawy zmieniają się, gdy rzeczywiście spotykamy kogoś z tą chorobą - mówił psycholog zdrowia Filip Pierowski.
rozwiń zwiń