Podróż po Wietnamie. Kontrasty i podobieństwa

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 19:30
Kiedy znajdujesz się po drugiej stronie kuli ziemskiej, możesz spodziewać się szoku kulturowego. Po jakimś czasie jednak zaczynasz zauważać też podobieństwa z krajem macierzystym. Tego doświadczyli Rafał Socha i Kajetan Łukomski w Wietnamie.
Audio
  • Wietnam. Co warto zobaczyć w tym zakątku świata? (Czat Czwórki/Czwórka)
Jak podróżuje się po Wietnamie? To sprawdzamy w Czwórce
Jak podróżuje się po Wietnamie? To sprawdzamy w CzwórceFoto: Glow Images/East News

- Dla mnie to była podróż sentymentalna. Ostatni raz byłem w Wietnamie siedem lat temu. Myślę, że to dobry kraj, żeby przygodę z Azją rozpocząć - mówił w Czwórce Rafał Socha. Jednym z szoków po przybyciu do stolicy Wietnamu Hanoi był dla Rafała Sochy i Kajetana Łukomskiego chaotyczny ruch panujący na ulicach. - Trzeba po prostu iść przed siebie i nie robić żadnych nie skoordynowanych ruchów. Wietnamczycy bardzo umiejętnie omijają wszelkie przeszkody - opowiadali zaproszeni podróżnicy.

Kajetan Łukomski Myślę, że Wietnamczycy również zdziwili by się, gdyby Polacy opowiedzieli im o swoich zwyczajach

Planując podróż do Wietnamu warto wziąć pod uwagę rozmiary tego kraju - miesiąc to może być za mało na zwiedzenie wszystkich atrakcji bez pośpiechu. - Czas można tam ułożyć sobie w różny sposób. W okolicach Hanoi trzeba na pewno zobaczyć zatokę ze smoczymi zębami. Jest to główna atrakcja turystyczna - zachęcał Rafał Socha.

A czego w Wietnamie warto spróbować? - Jedzenie uliczne może nie wygląda najapetyczniej, ale po przełamaniu się odstrzela głowę i nie tylko - przekonywał Kajetan Łukomski. W "Czacie Czwórki" globtroterzy opowiadali też, jakich znanych nam i mniej znanych potraw można w Wietnamie spróbować oraz za jakimi smakami tęsknią najbardziej. Justyna Tylczyńska zaś pytała Was o najbardziej szalone podróże.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Rafał Socha, Kajetan Łukomski (podróżnicy)

Data emisji: 1.02.2017

Godzina emisji: 16.08

jsz/mz

Czytaj także

Podróż autostopem może być "all inclusive"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:00
Autostopem podróżuje po świecie, w czasie wolnym organizuje festiwal podróżniczy. Piotr Józef Parobiec opowiada o festiwalu Lama World Adventure.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karnawał dookoła świata: Chiny, Wietnam i Wenecja

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 13:00
U nas karnawał trwa. Tymczasem są miejsca na świecie, gdzie jeszcze nie powitano Nowego Roku. W cyklu "Festiwale Świata" zabieramy Was do Wietnamu i Chin oraz na bal maskowy do Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wietnamskie wyżyny - kraina mniejszości

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 10:00
Przeciętnemu Europejczykowi trudno uwierzyć, że w Wietnamie mieszka aż 53 oficjalnie uznanych mniejszości narodowych. Trudno szukać odrębnych cech w ich rysach twarzy, warto jednak podglądać ich zwyczaje.
rozwiń zwiń