W podróży dookoła świata. "Samemu nie oznacza samotnie"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 18:00
Katarzyna Maniszewska właśnie wróciła z 40 dniowej podróży dookoła świata. - Wyruszenie w trasę samemu nie oznacza, że będziemy podróżować samotnie, wręcz przeciwnie - w ten sposób najłatwiej poznać nowych ludzi - przekonywała w Czwórce.
Audio
  • Katarzyna Maniszewska opowiada o swoich sposobach na tanie podróżowanie po świecie (Czat Czwórki)
Jak przygotować się do podróży dookoła świata i o czym należy pamiętać - o tym m.in. w audycji (zdj. ilustracyjne)
Jak przygotować się do podróży dookoła świata i o czym należy pamiętać - o tym m.in. w audycji (zdj. ilustracyjne)Foto: melis/Shutterstock.com

tokio japonia ulica 1200.jpg
Azja. Fuzja wielu kultur i pięciu smaków

Poruszała się z plecakiem, w pojedynkę. Na trasie były: Paragwaj, Brazylia, Argentyna, Nowa Zelandia, Vanuatu, Australia, Zambia, Botswana, Zimbabwe i RPA. - Starałam się poznać zwroty, którymi witają się mieszkańcy danego kraju w ich języku - opowiadała w Czwórce i zdradziła, dlaczego to właśnie Paragwaj wybrała na początek swojej podróży, a także dlaczego, zamiast zwiedzać stolice państw, wybierała miejscowości, do których turyści rzadko zaglądają. - Staram się być tam, gdzie jest "prawdziwe życie". Mieszkam w hostelach, korzystam z couchsurfingu. Najczęściej nie to, gdzie będę spała okazuje się z dnia na dzień - mówiła Maniszewska.

W Brazylii widziała wodospady Iguazu, w Wanuatu na Pacyfiku jadła nietoperze, w Zambii skoczyła na bungee, i dotarła do ruin tajemniczego "Wielkiego Zimbabwe". O tych przygodach opowiadała w Czwórce. Mówiła jednak też o sytuacjach niebezpiecznych, m.in. o przypadkowo spotkanej krzepkiej staruszce, która przepędziła... gang złodziei.


peru 1200.jpg
Limonka, ziemniak i świnka morska. Jak smakuje Peru?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Katarzyna Maniszewska (podróżniczka, dziennikarka)

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 16.05

kd

Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tropikalna cebula w podroży. "Jest tanio i intensywnie"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 13:00
- Nasze podróże zaczynają się od kupienia biletu. Potem mamy mniej więcej 3 miesiące na to, żeby przygotować plan wyprawy. Ale z podróży na podróż robimy się coraz większymi ryzykantami - opowiadają członkowie grupy "Tropikalna cebula".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białowieża. "Najpiękniejsza fototapeta świata"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:20
- Pojawia się specyficzny typ turysty, którty po prostu chce być w tym lesie. Chce wrócić do korzeni. Potrzebuje ciszy, spokoju, kontaktu z natura. A puszcza mu to wszystko daje - mówi Joanna Kossak, która tak, jak jej ciotka Simona, zakochała się w Białowieży. 
rozwiń zwiń