Jak zrobić dobre zdjęcie? "Nie ma zdjęć bez ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 17:08
Krzysztof Szlęzak jeździ po świecie i zagląda w różne, często niebezpieczne rejony, by uwiecznić je na swoich fotografiach. Fotografował m.in. walki bokserskie karłów na Filipinach, życie na ulicach w Hong Kongu, czy walki kogutów.
Audio
  • O sztuce fotografii opowiada Krzysztof Szlęzak (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/g-stockstudio

ryszard horowitz 1200.jpg
Ryszard Horowitz: nigdy nie fotografuję swoich snów

- Nie ma dobrej fotografii bez ludzi. Człowiek to najbardziej wdzięczny obiekt - mówił w Czwórce Szlęzak. Jak tłumaczył, dziś - w dobie fotografii cyfrowej - zdjęcia może robić każdy, a z ich jakością bywa różnie. - Jednak, gdyby tak nie było, sam nie sięgnąłbym pewnie po aparat. A dobre zdjęcie obroni się samo - podkreślał gość Piotra Firana. Jak tłumaczył, dobre zdjęcie można zrobić nawet telefonem komórkowym. - Ale sprzęt jest ważny. W niektórych warunkach oświetleniowych, czy pod wodą, nie zrobi się dobrych zdjęć bez odpowiedniej technologii - tłumaczył ekspert.

Szlęzak wspominał też swoją pracę fotografa podczas tegorocznego festiwalu Open’er, a także kręcenie zdjęć do teledysku Gverilli pt. "Na pocztówkach". Zdradził też, dokąd, jako fotograf, wybierze się w najbliższą podróż. Zaś na temat dronów - jak robić dzięki nim najciekawsze zdjęcia i gdzie nie wolno ich używać - z ekspertami rozmawiała Weronika Puszkar.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Krzysztof Szlęzak (podróżnik i fotograf)

Data emisji: 4.07.2017

Godzina emisji: 16.10

kd/jsz

Czytaj także

FotoFestiwal. "Fikcja, która komentuje rzeczywistość"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:20
Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku FotoFestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy. Jak zmieni się polska bankowość?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 18:48
W wyniku unijnych przepisów na polski rynek bezgotówkowych transakcji wkraczają instytucje, które nie są bankami. Będą one mogły zarządzać finansami klientów, racjonalizować ich wydatki, podpowiadać rozwiązania. Czy to bezpieczne i jak zmieni się oblicze polskiej bankowości?
rozwiń zwiń