AIESEC. "Kształci młodych w duchu tolerancji"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:34
- Celem tej międzynarodowej organizacji studenckiej jest przekazywanie młodym ludziom zdolności liderskich. Powstała ona po II wojnie światowej, między innymi właśnie po to, aby zapobiegać tego rodzaju konfliktom - tłumaczyła w "Czacie Czwórki" Ola Jeż, koordynatorka programu Global Host w polskiej filii AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
Audio
  • Jak AIESEC uczy studentów otwartości? (Czat Czwórki/Czwórka)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Monkey Business Images/Shutterstock.com
Sprawdź też:
młodzież UE radość 1200x660.jpg
Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

- Do AEISEC zapisałam się, bo chciałam dołączyć do organizacji o bardziej rodzinnym charakterze - mówiła Ola Jeż. - Poza tym, tu można czuć się częścią czegoś większego, bo organizacja skupia ponad 120 krajów na całym świecie, a ludzie, którzy w niej działają, mają wspólne cele i zainteresowania: poznawanie różnych ludzi i kultur - dodała zaproszona studentka i koordynatorka.

Jak wyjaśniała, AEISEC wspiera 17 celi zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. - Projekty, które realizujemy, opierają się na celach ONZ - podkreśliła Ola Jeż. A czy wśród działających w AEISEC młodych liderów zdarzają się zgrzyty? - To nie korporacja. Tu nikt nie próbuje nikomu wejść na głowę - przekonywała zaproszona działaczka.

Posłuchaj też:
figurka turysta Europa 1200x660.jpg
Dziel się swoją pasją. Spędź lato kreatywnie i mobilnie

Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia, dowiecie się, jak przebiega proces rekrutacji do projektów AEISEC, na czym polega koordynowany przez Olę Jeż program Global Host, oraz co robią i jak zaaklimatyzowały się w Polsce biorące w nim udział dwie studentki z Turcji i Chin.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Gość: Ola Jeż (koordynatorka programu Global Host, AEISEC)

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/mc

Czytaj także

Europejski Korpus Solidarności. Nie tylko dla wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 17:40
Masz od 17 do 30 lat, chcesz poznawać świat, pomagać innym i rozwijać się zawodowo? Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Izraelu. Wielokulturowość i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:30
- Izrael to miejsce inspirujące, dynamiczne i różnobarwne, położone na styku kultur i kontynentów - mówi w "Dajesz radę" Adrianna Malińska, wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury.    
rozwiń zwiń