X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto przyszłości. Nie będzie w nim samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:10
Wiceminister środowiska Paweł Sałek uważa, że strefy ograniczonego wjazdu są konieczne, by chronić płuca Polaków przed rakotwórczymi pyłami. W godzinach szczytu stężenia tych substancji kilkukrotnie przewyższają dopuszczalne normy.
Audio
  • Czy zamknięte dla ruchu centra miast to dobry sposób na ekologię? (Czat Czwórki/Czwórka)
Widok na centrum Warszawy z dzielnicy Szczęśliwice
Widok na centrum Warszawy z dzielnicy Szczęśliwice Foto: Marcin-linfernum/Shutterstock.com
Sprawdź też:
kopenhaga 1200x660.jpg
Nieprzyjazne polskie miasta, a w Danii ludzkie korki

W Warszawie kopcące samochody odpowiadają w ponad 60 procentach za smog. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być ustanowienie - na wzór Paryża, Londynu czy Berlina - stref ograniczonego wjazdu dla pojazdów oraz wsparcie dla samochodów na napędy alternatywne: elektryczne i hybrydowe. - Centra naszych miast są zagęszczone samochodami. Coraz więcej jest pyłów zawieszonych. Polska należy do czołówki państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem - ostrzega w Czwórce Krzysztof Jędrzejewski z Koalicji Klimatycznej.

Według Macieja Czaplińskiego z organizacji "Miasto jest nasze" ograniczenie ruchu samochodowego w miastach to dobry pomysł, nie tylko ze względu na poprawę jakości powietrza. - Chodzi też o jakość przestrzeni. Samochody w centrum odbierają mieszkańcom przestrzeń, która mogłaby być spożytkowana w inny sposób - podkreśla ekspert. Z kolei inżynier Rafał Kosiński wyjaśnia, na czym polega w miastach przyjazny transport i jak zachęcać mieszkańców do korzystania z niego. A jak według niego motoryzacja podchodzi do zmian urbanizacyjnych w miastach? Które z europejskich miast jako pierwsze wprowadzą zakaz ruchu samochodów spalinowych? Oraz jakie są wady i zalety samochodów elektrycznych? Więcej o tym w nagraniu audycji.

Posłuchaj także:
samochody elektryczne ekologia 1200.jpg
Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Krzysztof Jędrzejewski (Koalicja Klimatyczna), Rafał Kosiński (inżynier), Maciej Czapliński (Miasto jest nasze)

Data emisji: 2.08.2017

Godzina emisji: 15.08

jsz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektromobilność na drogach. Czy jest realna?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:26
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma ambitny plan wprowadzenia na nasze drogi około miliona samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat. Czy nowa, elektryczna motoryzacja ma szanse na rozwój w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parkowanie w miastach. Czy opłaty powinny wzrosnąć?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 18:59
Według danych Polskiego Alarmu Smogowego transport samochodowy odpowiada za 60 procent zanieczyszczenia powietrza w Warszawie i 30 procent w Krakowie. Czy proponowane przez Ministerstwo Rozwoju wyodrębnienie specjalnych stref płatnego parkowania zredukuje ruch samochodów w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców?
rozwiń zwiń