Polskie Radio
Section05
Miasto Jest Nasze

Rewolucja, dramat, wściekłość: koniec z pizzą i lodami po północy! Na razie w Mediolanie

Władze Mediolanu planują rewolucyjne posunięcie: chcą zakazać sprzedaży po północy pizzy, lodów i napojów na wynos. Powód: skargi mieszkańców miasta na uciążliwości nocnego życia. Sprzedawcy są wściekli, turyści rozżaleni. Czy nadchodzi rewolucja w podejściu do biznesu turystycznego?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA turystyka Włochy Mediolan pizza napoje jedzenie Kraków Miasto Jest Nasze Józef Niewiarowski Piotr Łodej Trójka

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy na prezydenta Warszawy. Oto jej główne postulaty

Magdalena Biejat z partii Razem poinformowała w środę, że będzie ubiegała się o urząd prezydenta m.st. Warszawy. Podkreśliła, że jej trzy główne priorytety to: inwestycje w budownictwo społeczne, dostęp do dobrej edukacji publicznej oraz bezpieczna i przyjazna przestrzeń publiczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Biejat Nowa Lewica lewica wybory samorządowe wybory samorządowe 2024 Mazowsze mazowieckie Warszawa Miasto Jest Nasze samorząd regiony partia Razem polityka

Burmistrz z PO negocjował sam ze sobą? MJN alarmuje: niebywały skandal w Warszawie

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze alarmuje o "niebywałym skandalu na warszawskiej Pradze-Południe". Tamtejszy burmistrz Tomasz Kucharski z PO wynajął "po negocjacjach" kołu Platformy Obywatelskiej, które sam prowadzi, lokal miejski w atrakcyjnej lokalizacji za najniższą możliwą stawkę. Zarząd dzielnicy Praga-Południe przekazał, że wszystko odbyło się bez konkursu ze względu na "społeczny charakter działań". Internauci nie kryją swojego oburzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Platforma Obywatelska Miasto Jest Nasze

"Była bohaterką". Miasto Jest Nasze deklaruje poparcie dla upamiętniania Jolanty Brzeskiej

- W naszych oczach Jolanta Brzeska bez wątpienia była bohaterką - powiedział Mikołaj Paja ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zadeklarował także, że aktywiści z MJN w pełni popierają wszelkie działania upamiętniające Jolantę Brzeską, w tym pośmiertne nadanie jej honorowego obywatelstwa Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa POLSKA Jolanta Brzeska Miasto Jest Nasze reprywatyzacja

Jest decyzja o rozpoczęciu budowy III linii metra w stolicy. MJN krytykuje przebieg trasy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o budowie trzeciej linii metra - informuje stołeczny ratusz. "Ratusz upiera się przy obecnym przebiegu, chociaż już dwa lata temu wynajęci przez miasto eksperci zwracali uwagę, że taki przebieg nie ma najmniejszego sensu" - pisze w mediach społecznościowych stołeczny ruch "Miasto Jest Nasze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Miasto Jest Nasze metro transport publiczny mazowieckie

Nawet 200 tys. zł rocznie. Intratne posady warszawskich radnych PO w miejskich spółkach

- Przez lata stolica i miejskie spółki zostały zamienione w partyjne biuro zatrudnienia - alarmuje przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel w rozmowie z tvp.info. Powiązania stołecznych polityków z miejskimi spółkami wskazuje Biuletyn Informacji Publicznej. Okazuje się, że niektórzy zarabiają w nich ok. 200 tys. zł rocznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa samorząd mazowieckie regiony Platforma Obywatelska PO Miasto Jest Nasze

Korki w Warszawie. Miasto Jest Nasze: to wina marszałka województwa

"Oferta kolei jest gorsza niż trzydzieści lat temu. Za stagnację kolei regionalnych na Mazowszu odpowiada Adam Struzik, marszałek województwa" - wskazuje stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i dodaje, że mniejsza liczba pociągów dojeżdżających do centrum Warszawy, to więcej samochodów korkujących ulice stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie regiony Warszawa transport publiczny zanieczyszczenie powietrza Adam Struzik Miasto Jest Nasze smog

"Komentarz Dnia": schronisko "Na Paluchu", Miasto Jest Nasze, Tomasz Grodzki

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o schronisku dla bezdomnych zwierząt "Na Paluchu", a także o wystąpieniu Miasto Jest Nasze z koalicji z Platformą Obywatelską w Warszawie oraz o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim.
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Miasto Jest Nasze schronisko dla zwierząt Warszawa Nasz komentarz Tomasz Grodzki Senat