X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Miasto Jest Nasze

Kolejne decyzje w sprawie reprywatyzacji. Komentarze

- Dzisiejsze decyzje komisji weryfikacyjnej są pozytywnym sygnałem. Komisja cały czas jest potrzebna i musi wyjaśnić dziką reprywatyzację - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski, rzecznik prasowy stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". Gościem PR24 byli też Tomasz Luterek, ekspert ds. reprywatyzacji, Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" oraz Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo afera reprywatyzacyjna Komisja Weryfikacyjna Warszawa nieruchomości Miasto Jest Nasze Jan Popławski

Reprywatyzacja kamienicy przy ul. Mokotowskiej 63. Komentarz aktywisty

Zeznania przed komisją weryfikacyjną składał m.in. Marcin Bajko, dawny szef stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami. To on reprezentował miejską spółkę na posiedzeniach zespołu koordynującego, omawiającego najważniejsze decyzje administracyjne w warszawskim ratuszu. Dodała, że przełożeni wydali jej polecenie, żeby przygotować taką decyzję i podpisać się pod nią. O zeznaniach przed komisją weryfikacyjną mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Miasto Jest Nasze Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki

Reprywatyzacja po krakowsku. Prokuratura rozpoczyna śledztwa

Po zawiadomieniach Stowarzyszenia Miasto Wspólne Prokuratura Okręgowa wszczęła sześć śledztw dotyczących nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienic w Krakowie. Śledztwa dotyczą kamienic przy ulicach: Dietla 50, Dietla 85, Wielopole 28, Szlak 67, Szlak 71, Krupniczej 3 i Brackiej 7. Na temat reprywatyzacyjnych niejasności w Krakowie mówił Tomasz Leśniak ze Stowarzyszenia Miasto Wspólne.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kraków reprywatyzacja Miasto Jest Nasze dzika reprywatyzacja

„Pytanie, ile jako społeczeństwo jesteśmy winni tym, którzy po wojnie utracili nieruchomości”

– Ta kwota jest porażająca – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mencwel (Miasto jest Nasze). Jak poinformował poseł PiS i członek komisji weryfikacyjnej, Paweł Lisiecki, za czasów urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz w warszawskim Ratuszu, wypłacono ponad 1,2 mld złotych odszkodowań za niezwrócone w naturze nieruchomości. – To pieniądze, które mogły być przeznaczone na pomoc lokatorom, remont mieszkań komunalnych czy żłobki i przedszkola – komentował gość PR24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Warszawa Miasto Jest Nasze