Jednośladem po Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 19:08
Rowerem przez północny Wietnam do południowych Chin wybrali się ojciec z synem - Arkadiusz i Adam Recławowie. W Czwórce opowiedzieli o swoich przeżyciach oraz o tym, czy warto w tamte rejony świata zapuszczać się jednośladem.   
Audio
  • Arkadiusz i Adam Recław o rowerowej wyprawie do Wietnamu i Chin (Czat Czwórki/Czwórka)
W Czwórce przecieramy rowerowe szlaki Wietnamu i Chin (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce przecieramy rowerowe szlaki Wietnamu i Chin (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Suzana Tran/Shutterstock.com

- Naszą wyprawę zaczęliśmy w stolicy Wietnamu Hanoi. Najpierw wyjechaliśmy 200 kilometrów pociągiem za miasto, skręciliśmy nasze rowery i ruszyliśmy w kierunku Chin - opowiadał Arkadiusz Recław. Jego syn Adam wyjaśniał zaś, co ze sobą na wyprawę zabrali. - Zminimalizowaliśmy ilość rzeczy do dwóch koszulek, jednej pary spodni i strojów kolarskich. Ja miałem tylko 6-litrowy plecak - wyjaśniał.

Posłuchaj też:
wietnam 663.jpg
Podróż po Wietnamie. Kontrasty i podobieństwa

Wietnam znany jest z gorącego i wilgotnego klimatu, jednak w trakcie zimowej wyprawy pogoda sprzyjała polskim podróżnikom. A jak Arek i Adam Recław rozwiązali kwestię noclegów? - W Wietnamie i Chinach hotele są bardzo tanie. Gdy podróżujemy na przykład w Europie korzystamy ze strony dla kolarzy, gdzie ludzie wzajemnie się goszczą. To działa na zasadzie wymiany. W Azji udało nam się znaleźć tylko trzy takie noclegi - tłumaczył Arkadiusz Recław.

Jak zaproszeni podróżnicy wspominali wietnamską i chińską kuchnię oraz jakie mieli w Wietnamie problemy językowe - tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Arkadiusz i Adam Recław (podróżnicy)  

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/mg

Czytaj także

W Indonezji znajdziesz wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 19:25
- Od niezwykle nowoczesnej Dżakarty do kultur plemiennych, których życie nie zmieniło się od tysięcy lat - przekonywał w Czwórce Tomasz Tułak, podróżnik z klubu Om Tramping.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azja: fuzja wielu kultur i... pięciu smaków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 17:45
- Jest wiele stereotypów, dotyczących Azjatów. W Japonii wcale nie jada się sushi na co dzień, w Chinach ryż zastapić można makaronem, a w Korei Południowej nie pracuje się po 16 godzin - przekonywała Iga Miłosławska, podróżniczka.
rozwiń zwiń