W Indonezji znajdziesz wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 19:25
- Od niezwykle nowoczesnej Dżakarty do kultur plemiennych, których życie nie zmieniło się od tysięcy lat - przekonywał w Czwórce Tomasz Tułak, podróżnik z klubu Om Tramping.
Audio
  • Od Dżakarty do plemiennych wysp - czym przyciąga Indonezja? (Czat Czwórki/Czwórka)
Buddyjska świątynia-wzgórze Borobudur na Jawie
Buddyjska świątynia-wzgórze Borobudur na JawieFoto: pixabay/moslem_alit0

Indonezja to kilkanaście tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, które rozdzielają wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. - Każda wyspa jest zupełnie innym światem, a podróż do Indonezji to tak naprawdę wyprawa do różnych epok - tłumaczył Tomasz Tułak. Różnią się one od siebie nie tylko ludnością, kulturą i historią, ale także przyrodą.

Przez tysiące lat na terenie Indonezji mieszały się wpływy wielu różnych kultur i religii - do dzisiaj wśród plemion zamieszkujących wyspy fascynują stare, wciąż żywe tradycje i magia. Zanim przywędrował tu islam na Jawie i Sumatrze dominował buddyzm oraz hinduizm - to właśnie m.in. o religiach Indonezji opowiadał zaproszony przez Czwórkę gość. Opisywał także tamtejsze niezwykle skomplikowane rytuały pogrzebowe oraz zachęcał do odwiedzenia zabytków takich jak Borobudur czy Prambanan.

Ponadto w audycji w rozmowie Michała Piwowarka z podróżniczką Ewą Kucińską poznaliśmy zwyczaje ludu Badjao, czyli żyjących na indonezyjskich wodach legendarnych "cyganów morza". Jak wygląda ich życie i ile czasu są w stanie spędzić pod wodą? Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Czatu Czwórki".

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi:  Piotr Firan

Materiał: Michał Piwowarek

Goście: Tomasz Tułak (Klub Om Tramping)

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 16.08

jsz

  

Czytaj także

Cudze chwalicie… Polska na międzynarodowym szlaku turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:35
Czy znamy walory turystyczne Polski? Co możemy zaoferować gościom z zagranicy? Których miejsc na mapie nie powinni omijać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indonezja. Smoki, diabły i pływanie z mantami

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:32
Długie godziny wędrówek, dziesiątki odwiedzonych miejsc i miliony spalonych kalorii - Karolina i Adam Czarneccy na własną rękę zwiedzali Indonezję. - Odwiedzaliśmy miejsca, w których nie ma turystów, by poczuć dzikość tego kraju - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekwador. Od dżungli, przez Andy, po ocean

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:27
Pomimo, iż stosunkowo nieduży Ekwador ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom i turystom. - Miesiąc to może być za mało, żeby poznać jego bogactwo - przekonuje zaproszona przez Czwórkę Paulina Lewandowska.
rozwiń zwiń