Przedświąteczna logistyka. Kto zadba o nasze prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 17:50
W okresie świątecznym kurier jest jak... Mikołaj. To w jego rękach leżą zamówione przez nas prezenty i radość naszych bliskich.
Audio
  • Jak wygląda praca w firmie kurierskiej i co zrobić, by nasze prezenty dotarły na czas? (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/radFX

Końcówka roku to dla każdego przewoźnika ogromne wyzwanie. Począwszy od października aż do końca roku liczba wysyłek wzrasta od 20 do nawet 50 procent. Niemały wpływ na to ma rosnąca aktywność Polaków w dziedzinie zakupów internetowych. - W Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymujemy stosunkowo niewiele skarg na firmy kurierskie, ale to wynika ze specyfiki transakcji zawieranych przez internet. Jeśli coś idzie nie tak, kierujemy roszczenia do sprzedawcy danego produktu, a nie do dostarczyciela przesyłki - wyjaśnia Agnieszka Majchrzak i tłumaczy, jak - krok po kroku - powinno wyglądać to postępowanie.


Czytaj także
pociąg 1200.jpg
Czy kolej jest gotowa na sezon zimowy i święta?

Jak działa system odpowiedzialny za przyjmowanie i doręczanie zamówionych przesyłek? Jak zmienia się na czas wzmożonego ruchu? Jakie przysługują nam prawa i obowiązki kiedy zamawiamy paczkę albo ją wysyłamy? Kiedy nadać paczkę żeby dotarła na czas? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agnieszka Majchrzak (UOKiK), Beata Stefaniuk (UPS), Wojciech Kądziołka (InPost)

Data emisji: 14.12.2017

Godzina emisji: 15.07

kul

Czytaj także

Praca instruktora jazdy. Czy każdy może to robić?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 18:48
- Trzeba lubić ludzi, być cierpliwym, wyrozumiałym, rozsądnym i umieć dostosować się do potrzeb kursantów - mówi o pracy instruktora jazdy Krzysztof Rągier.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracownik idealny. Algorytm znajdzie go w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 13:00
- Pracujemy nas programem, który będzie wyszukiwał dla rekruterów kandydatów do pracy, śledząc ich działania w sieci - wyjaśnia prof. Krzysztof Stencel.  
rozwiń zwiń