X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recykling po polsku. Wciąż nie umiemy tego robić?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:53
W połowie zeszłego roku, dzięki nowym przepisom, przywrócono na ulice polskich miast identyczne kolorowe pojemniki do segregacji. Samorządy mają teraz kilka lat na wprowadzenie obowiązku właściwego korzystania z nich. Jak wygląda dbanie o środowisko na co dzień w Polsce?
Audio
  • Jak Polacy segregują śmieci i co należy zrobić, byśmy bardziej skutecznie dbali o środowisko? (Czat Czwórki)
Ponad 95 proc. właścicieli nieruchomości deklaruje w Polsce segregację śmieci. Ilu z nich rzeczywiście to robi?
Ponad 95 proc. właścicieli nieruchomości deklaruje w Polsce segregację śmieci. Ilu z nich rzeczywiście to robi?Foto: Shutterstock.com/Pinkyone

Butelka ekologia 663 f
Dlaczego w Polsce recycling nie działa?

- Edukacja ekologiczna w naszym kraju to wciąż praca u podstaw. Polakom nie chce się segregować śmieci, a jeśli już musimy to robić, dążymy do tego, by system był jak najmniej skomplikowany. Kilka lat, podczas których każda gmina wypracowywała swój system recyklingu, dziś odbija nam się czkawką, bo nie wiemy, jak te śmieci segregować - mówił Aneta Stawicka z Rekopolu. Natomiast jak przekonywał Sławomir Brzózek z fundacji Nasza Ziemia, już od kilkunastu lat - na poziomie deklaracji - chcemy dbać o środowisko. Ale to w większości przypadków puste słowa. - Jeśli mamy nieprzejrzyste prawo i rozwodnioną odpowiedzialność, to przepisy nie mogą być skuteczne. Dlatego warto, by urządzenia formalne i logistyczne były jak najprostsze i jak najbardziej zrozumiałe, wówczas Polacy będą się do nich stosować - podkreślał ekspert. 

Jakich nawyków nabraliśmy przez kilka ostatnich lat obowiązkowej segregacji odpadów? Dokąd trafiają surowce wtórne? Czy wszystkie wysypiska zastąpiły już zakłady przeróbki i składowiska? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście:
Aneta Stawicka (Rekopol), Sławomir Brzózek (fundacja Nasza Ziemia)
Data emisji:
10.01.2017
Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego w Polsce recykling nie działa?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 17:33
Wiele gmin od nowego roku zamierza podnieść opłaty za wywóz odpadów. Czy zapłacimy więcej za wywóz śmieci, bo ich nie segregujemy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmieciowa rewolucja. Co zmieni się w przepisach?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 17:08
Przeciętny Europejczyk produkuje ponad 500 kg odpadów rocznie, a Polacy wytwarzają średnio o 150 kg śmieci mniej. Niestety segregacji w naszym kraju podlega tylko ok 10 proc. odpadów. Dlatego od lipca w życie mają wejść nowe zasady ich segregacji.
rozwiń zwiń