X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szanuj zdrowie i życie - zwolnij

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 18:01
Zbliża się czas świątecznych wyjazdów, znów na polskich drogach zrobi się gęsto. Dlatego policja, służba więzienna i stołeczny WORD stworzyły kampanię „"Raz, dwa, trzy… zginiesz Ty!". 
Audio
  • Jak używki działają na nasz organizm? O odpowiedzialności na drodze (Czat Czwórki)
Jedna chwila może zmienić całe życie, kilka sekund  tyle dzieli nas od utraty wszystkiego. Doświadczył tego Stanisław, który po spowodowanym wypadku drogowym odsiaduje wyrok za zabójstwo.
Jedna chwila może zmienić całe życie, kilka sekund – tyle dzieli nas od utraty wszystkiego. Doświadczył tego Stanisław, który po spowodowanym wypadku drogowym odsiaduje wyrok za zabójstwo. Foto: pixabay/geralt

Kampania ma uświadamiać kierowcom, jak ważne są ich wybory, np. zapinanie pasów, nie jeżdżenie na podwójnym gazie, zachowywanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów, przestrzeganie ograniczenia prędkości. Czy dzięki niej Polacy będą prowadzili bezpieczniej? Jak przekonywał ekspert od leczenia uzależnień o konsekwencjach jazdy alkoholu trzeba mówić głośno. - Najbardziej skuteczne jest informowanie o tym, czym skutkuje jazda po alkoholu. Takich historii jest zresztą bardzo dużo i to one najsilniej oddziałują na wyobraźnię. To może być sposób, który chociaż w części zredukuje niebezpieczne zachowania na drodze - proponował.

Zazwyczaj to ludzie, którzy nie doświadczyli niebezpieczeństwa na drodze bagatelizują problem. Wydaje im się, że ten problem ich nie dotyczy Michał Kulkowski 

- Dobrym narzędziem, które pokazuje w jaki sposób po alkoholu zachowuje się nasz organizm są tzw. "alkogogle". Ich mechanizm polega na zakrzywieniu obrazu widzenia w sposób bardzo zbliżony do tego, który ma osoba, która spożywała alkohol. Praktyka wskazuje, że niewielki procent osób, które skorzystały z alkogogli są w stanie przejechać odcinek drogi w prawidłowy sposób - mówił instruktor jazdy Tomasz Kulik.

Nasz układ nerwowy analizuje to, co oczy i uszy dostarczają do mózgu. Wystarczy zaburzyć jeden z czynników, żeby zaburzyć naszą równowagę Tomasz Kulik

Jak ostrzegać ludzi przed skutkami wsiadania "za kółko" pod wpływem alkoholu? Jak rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze? O czym trzeba pamiętać przed podróżą? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowałaAnna Depczyńska

Goście: Michał Kulkowski (terapeuta z oddziału dla uzależnionych od alkoholu w areszcie śledczym w warszawskiej dzielnicy Białołęka), Tomasz Kulik (instruktor nauki jazdy "Kulikowisko")

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 15.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Furia za kierownicą - to znak naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:49
Kiepski dzień, niezdany egzamin, nieudana randka - skąd biorą się agresywne zachowania polskich kierowców i dlaczego, wyjeżdżając na zagraniczne drogi, natychmiast "potulniejemy"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki ojciec taki syn. Młodzi ludzie jeżdżą tak jak ich rodzice?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:49
Brawura młodych ludzi, którzy bez wyobraźni wsiadają do nowo kupionego samochodu i czują się królami dróg. Czy to jedyny powód wypadków na polskich drogach? O to zapytaliśmy dra hab. Adama Tarnowskiego z Instytutu Transportu Samochodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telemetria zwiększy bezpieczeństwo na naszych drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:12
Bezpieczeństwo na naszych drogach może poprawić się w znaczący sposób. Wszystko za sprawą polskich ekspertów, którzy wymyślili zastosowanie czarnych skrzynek w naszych autach.
rozwiń zwiń